رگولاتوری

وزیر ارتباطات: مسئولان توجه بیشتری به هوش مصنوعی داشته باشند

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : دانشجویان سرمایه عظیمی در تولید علم هستند و باید این ظرفیت ها را ساماندهی کرد و از آنها حداکثر بهره را برد.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه سمنان، محمد حسن نامی در دیدار با رئیس و معاونان دانشگاه سمنان افزود : فعالیت 40 عضو هیات علمی در بخش فناوری اطلاعات سرمایه ارزشمند و ظرفیت مهمی برای دانشگاه سمنان است ومسئولان دانشگاه هم باید توجه بیشتری به هوش مصنوعی و تدریس این رشته داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه ، دنیا روز به روز در حال پیشرفت در حوزه فناوری اطلاعات است افزود : دانشگاهها باید در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند و به حوزهآی سی تی و آی تی توجه ویژه ای شود .
 
نامی، همچنین توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات درشهرهای دورافتاده را بسیار مهم دانست و گفت: رونق و توسعه در این بخش تولید علم و پیشرفت کشور را به همراه خواهد داشت.
 
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه تحقیقات بنیادی و کاربردی با استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و ایجاد شرکت های دانش بنیان را از نیازهای ضروری تولید علم برشمرد و گفت : بیشترین دانشجویان کشور در حوزه فناوری اطلاعات مشغول تحصیل هستند و در دانشگاه سمنان هم از 15 هزار دانشجو یک هزار و 700 نفر در این حوزه مشغول تحصیل هستند. مرتضی براری به ایجاد پژوهشکده ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه سمنان اشاره کرد و گفت : در قالب تفاهم نامه ای که امروز منعقد شد ایجاد این پزوهشکده به تصویب رسید که این دانشگاه جز اولین دانشگاه‌هایی است که این پژوهشکده در آن ایجاد خواهد شد .
 
رئیس دانشگاه سمنان هم در این جلسه تعداد اعضای هیات علمی در حوزه فناوری اطلاعات را 40 نفر اعلام کرد و گفت : رشد دانشجو در استان سمنان و به تبع ان در دانشگاه سمنان نیاز به ایجاد زیر ساخت ها و پیشرفت در حوزه اینتر نت و فناوری اطلاعات دارد که مساعدت مسئولان را می طلبد و امیدواریم انعقاد این تفاهم نامه آغاز این همکاری ها باشد.

​​