رگولاتوری

وزیر ارتباطات: بازسازی منازل با نظر زلزله زدگان انجام شود

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای رضایت مردم آسیب دیده ناشی از زلزله، باید بازسازی مناطق مسکونی با دریافت دیدگاه مالکان انجام شود.
 
به گزارش ایرنا ˈ محمد حسن نامی ˈروز جمعه در جریان دیدار از روند خدمات رسانی به آسیب دیدگان ناشی از زلزله در روستای درویشی شهرستان دشتی استان بوشهر افزود: باتوجه به آغاز فصل گرما در مناطق زلزله زده شهرستان دشتی استان بوشهر، باید بازسازی مناطق آسیب دیده در کوتاه ترین زمان با بسیج همه امکانات انجام شود.
 
وی یادآورشد: باوجود اینکه تخریب واحدهای مسکونی در روستای درویشی بالا است اما خوشبختانه تلفات جانی نداشته است.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد:براساس اظهار آسیب دیدگان، تاکنون روند خدمت رسانی به مردم این منطقه خوب بوده، و باید این روند ادامه یابد.
 
نامی گفت: برای جلوگیری از شیوع بیماری و تهدید سلامت مردم زلزله زده، باید به بهداشت این منطقه توجه شود.
 
وی با بیان اینکه حامل پیام و سلام رییس جمهوری به مردم منطقه زلزله زده دشتی است افزود: عزم دولت کاهش آلام و درد بازماندگان حادثه زلزله است.
 
استاندار بوشهر نیزگفت:معاون اول رییس جمهوری در تماس تلفنی تاکید کرده، که کار بازسازی مناطق زلزله زده از روز شنبه هفته آینده آغاز شود.
 
ˈفریدون حسنوند ˈ افزود: باید از ظرفیت بخش های مختلف وزارت نفت برای رفع مشکل اسکان زلزله زدگان استفاده شود.
 
وی یادآورشد: وزارت نیرو نیز باید برای مشارکت درشتاب بخشی مناطق زلزله زدگان هزینه انشعاب آب و برق اماکن عمومی را بر عهده گیرد.
 
زلزله ای به بزرگی 1/6 ریشتر ساعت 16 و 22 دقیقه و 49 ثانیه روز سه شنبه هفته جاری بخش های شنبه و طسوج و کاکی شهرستان دشتی در جنوب استان بوشهر را لرزاند و باعث کشته شدن 37 تن و مصدومیت یکهزارو 50 نفر و تخریب سه هزار و 100 واحد مسکونی شد.

​​