تلفن همراه

سرعت اینترنت شبکه LTE بریتانیا به 80 مگابایت در ثانیه می‌رسد

 

اپراتور تلفن‌همراه EE بریتانیا اعلام کرد که به صورت تئوری در حال افزایش سرعت بارگذاری‌های اینترنتی مبتنی بر شبکه‌ مخابراتی LTE خود تا 80 مگابایت در ثانیه است و پیش‌بینی می‌کند که در نهایت امکان بارگذاری با سرعت 20 مگابایت در ثانیه را برای مشتریان خود فراهم کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، طرح افزایش اینترنت در شبکه LTE این اوپراتور مخابراتی قرار است از تابستان امسال در ده شهر بیرمنگام، بریستول، کاردیف، ادینبورگ، گلاسگو، لیورپول، لندن، منچستر و شفیلد اجرایی شود.
 
این شرکت همچنین اعلام کرده است که ظرفیت 1800 مگاهرتزی شبکه مخابراتی LTE خود را از 10 تا 20 مگاهرتز افزایش می‌دهد.
 
"اولاف سوانتی"(Olaf Swantee) مدیر شرکت مخابراتی EE در این خصوص گفت: «حدود 24 درصد ترافیک شبکه مخابراتی 4G ما مربوط به انتقال تصاویر ویدیویی می‌شود که این رقم بیشتر از ترافیک شبکه 3G ما است. نقشه‌ها، سرویس‌های بازرگانی موبایلی، ابزارهای ماهواره‌ای مسیریاب و سرویس‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری به میزان مشابه در شبکه‌های مخابراتی افزایش حجم ترافیک داشته‌اند».
 
او در ادامه گفت: «کاربران موبایلی در بریتانیا علاقمندی زیادی به استفاده از سرویس‌های موبایلی دارند و این روند نشان می‌دهد که طی چند ماه گذشته کاربران با این ابزارها سازگاری بیشتری پیدا کرد‌اند و نسل آتی فناوری‌ها هم در این قالب توسعه میابند».

​​