رگولاتوری

اظهارات وزیر ارتباطات در خصوص حمایت از سرمایه گذاران بخش ICT

 

باید از سرمایه گذاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حمایت کنیم تا این سرمایه ها صرف اموری دیگر غیر از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نشود.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از وزارت ارتباطات، دکتر محمد حسن نامی در سفر استانی خود به استان سمنان در دیدار با مدیران مجموعه وزارت ارتباطات در این استان اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات تا 46 درصد می تواند باعث پیشران دیگر صنایع در کشور باشد.
وی گفت: کشور ما در  جهت توسعه فناوری اطلاعات در شرایطی قرار دارد که می تواند با سایر کشور ها رقابت کند. 
نامی با بیان این که در کشور در صدد ایجاد یک شبکه امن مخابراتی هستیم ، خاطر نشان کرد: بستر فاوا از ابعاد دیگری نیز مورد توجه است و یکی از این ابعاد به روز بودن این صنعت است.
وی ادامه داد: تکنولوژی بستر فاوا در حال تغییر است، به طوری که اگر امروز بستر انتقال صوت و دیتا فیبر نوری است تا دهه دیگر شکل انتقال به طور کلی تغییر می یابد.
نامی در ادامه گفت: ما احساس نمی کنیم که شرکت مخابرات ایران از ما جدا شده است و این که مخابرات سرمایه های خود را صرف سرمایه گذاری در توسعه کند، را دنبال می کنیم.
وی ادامه داد: باید از سرمایه گذاران حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حمایت کنیم تا این سرمایه ها صرف اموری دیگر غیر از حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات نشود.

​​