تلفن همراه

اسمارت فونهای ارزان بازار جهانی را در دست می‌گیرند

 

در بسیاری از مناطق جهان عرضه گوشی‌های هوشمند بخش اعظم بازار موبایلی آن‌ها را شامل شده است و تعداد این محصولات از گوشی‌های معمولی بیشتر بوده است. اما اگر بخواهیم بخش گوشی‌های هوشمند را به صورت مجزا مورد بررسی قرار دهیم، باید توجه داشته باشیم که این محصولات به سه دسته ارزان، متوسط و گران‌قیمت تقسیم‌بندی می‌شوند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گوشی‌های هوشمند ارزان که آن‌ها را با قیمت کمتر از 250 دلار می‌شناسند در سال 2013 میلادی نسبت به سال قبل بیشتر عرضه خواهند شد و این طور که پیش‌بینی شده است امسال 259 میلیون دستگاه از این نوع گوشی‌ها در اختیار کاربران جهانی قرار می‌گیرد که البته احتمال می‌رود این رقم تا سال 2018 میلادی به 788 میلیون دستگاه برسد.
 
مرکز تحقیقاتی ABI Research علاوه بر اطلاعات یاد شده همچنین توضیح داده است گوشی‌های هوشمند متوسط با قیمت کمتر از 400 دلار و گوشی‌های هوشمند گران با قیمت بیشتر از 400 دلار هم بین سال‌های 2013 تا 2018 میلادی بیشتر عرضه خواهند شد. پیش‌بینی می‌شود امسال درمجموع 635 میلیون دستگاه از این دو نوع گوشی هوشمند وارد بازار جهانی ‌شود که در سال 2018 شاهد خواهیم بود 925 میلیون دستگاه گوشی هوشمند متوسط و گران در جهان عرضه شود.
 
گوشی‌های هوشمند متوسط و گران محصولاتی محسوب می‌شوند که به عنوان بخش درآمدزای اوپراتورها در سراسر جهان عرضه خواهند شد و مشتریان خود را جذب خواهند کرد. اما در این میان گوشی‌های هوشمند ارزان به گونه‌ای عرضه می‌شوند که در آینده نزدیک گوشی‌های معمولی را از گردونه رقابت خارج می‌کنند و به طور کامل جایگزین آ‌ن‌ها می‌شوند.

​​