تلفن همراه

سیستم‌عامل گوشی‌های اکسپریا به‌روز می‌شود

 

مرکز Sony Mobile که وظیفه تولید تلفن‌های همراه شرکت ژاپنی سونی را برعهده دارد تایید کرد که به‌زودی سری جدید و به‌روزشده سیستم‌عامل اندروید را برای مشتریان کنونی گوشی‌های هوشمند خود روانه بازار می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی‌های که قرار است سیستم‌عامل آن‌ها به‌روز شود Xperia P، Xperia go و Xperia Edual نام دارند و از این هفته تا دو ماه آینده برنامه‌های داخلی آن‌ها ارتقا خواهد یافت.
 
در این به‌روزرسانی نرم‌افزاری نسخه 4.1 سیستم‌عامل اندروید موسوم به Jelly Bean به همراه بسیاری از قابلیت‌های به‌روز شده برنامه‌های سونی به دست کاربران می‌رسد.
 
از جمله برنامه‌های مازاد سونی که در این اقدام کاربران از آن بهره می‌شوند می‌توان به Sony Media apps شامل Walkman، Album و Movies اشاره کرد.
 
همچنین بخش نرم‌افزاری جدید Stamina Mode که مخصوص باتری طراحی شده است، این امکان را برای گوشی هوشمند فراهم می‌کند تا دریابد که چه زمان نمایشگر خاموش شده است و تا در آن موقع فعالیت برنامه‌های در حال اجرا را متوقف کند و وقتی که نمایشگر مجددا روشن می‌شود، برنامه را دوباره به‌کار بیاندازد.

​​