باندپهن

مخابرات به دنبال طرح هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت است

 

توان بازار اینترنت پرسرعت کشور بسیار بالا است و به زودی طرح «هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت» برای پاسخ‌گویی به نیاز بازار اجرا می‌شود.
 
به گزارش ایسنا، علیرضا صیدی - رییس مرکز توسعه فن‌آوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران - با بیان این مطلب، هدف‌گذاری جدید شرکت مخابرات را برای اجرای «هر خانوار ایرانی یک خط اینترنت پرسرعت» و پاسخ‌گویی به نیاز بازار ضروری دانسته و عنوان کرده است: تجربه نشان داده که این حوزه‌ها با نیاز جهشی برای دریافت این خدمات روبه‌رو می‌شوند.
 
بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات، وی، هم‌چنین توسعه‌ی محتوای بومی و خدمات بر بستر باند وسیع را یکی از ملزومات پیشرفت دراین حوزه دانست و گفته است: در صورتی که محتوای بومی و خدمات به اندازه قابل قبولی گسترش پیدا کند و استفاده از اینترنت برای خانوارها، بیش از هزینه پرداختی برای آن سود داشته باشد، به‌طور حتم درخواست برای استفاده از این خدمات به سرعت افزایش می‌یابد و حتی با استفاده از این خدمات می‌توان تاثیر چالش‌هایی نظیر نوسانات ارزی را تا حد زیادی از بین برد.
 
صیدی با تاکید بر نقش مخابرات در توسعه‌ی محتوا و کاربری‌های بومی افزود: دراین راستا شرکت مخابرات ایران می‌تواند نقشی کلیدی در ایجاد بستر ارائه این خدمات ایفا کند. به همین دلیل ما در یکی از گام‌های خود برای توسعه محتوا و کاربری‌های بومی در کشور به سمت توسعه‌ی دیتاسنترها به عنوان یکی از ارکان توسعه این بخش حرکت کرده‌ایم.

2 دیدگاه

  • رامین

    رامین

    توی خراسان رضوی قیمت هر گیگ اضافه از اینترنت مخابرات 4240 تومنه هر چقدر هم که ترافیک داشته باشی نمی فهمی کی و کجا استفاده میشه (خیلی زود تموم میشه) بر خلاف شرکت های خصوصی پاسخ
  • رضا

    رضا

    يك مزيت و يكسري معايب داره: مزيتش اينه كه تعرفه ها نسبت به سرويس دهنده هاي ديگه مثل ايرانسل (هر يك گيگ ٧٠٠٠ تومان)و مبين نت(يك گيگ ٦٢٠٠ تومان) ارزون تره بخصوص براي مشترك هايي كه كابل تلفونشون مسي نيست.ولي براي مشتركي كه كابل تلفنش مسي هست انتخاب شركت هاي خصوصي مثل انجير بهترين گزينه هست. و اما معايب ١-سرعت دانلو د براي پهناي باند يك مگا بيت متغيير بين ٢kB تا ١٨٠kB هست كه از ٢٤ ساعت ٤ ساعت اگه با سرعت بالا باشه مابقي افتضاحه. ٢-adsl مخابرات كرم زده يعني چي! يعني اينكه اگه امروز يك گيگابايت شارژ كني و تا ٢٤ ساعت مصرفش نكني،كرم ها حجمتو مي خورن. موفق باشيد. پاسخ

​​