تلفن همراه

دوربین جدید گوشی‌های هوشمند با 16 لنز مجزا ساخته می‌شود

 

شرکت Pelican Imaging با سرمایه‌گذاری 20 میلیون دلاری از جانب شرکت‌های نوکیا و Qualcomm به صورت کاملا جدی قصد تولید دوربین دیجیتالی جدیدی را دارد که شامل 16 لنز مجزا می‌شود و قرار است که این محصول روی نسل جدید گوشی‌های هوشمند و رایانه های لوحی مورد استفاده قرار گیرد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت Pelican طی چند روز گذشته به موفقیت‌های قابل ملاحظه‌ای در این زمینه دست یافته است و این طور که خبرگزاری بلومبرگ در گزارش جدید خود توضیح داده، این شرکت قصد سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای را دارد که به کمک آن می‌تواند نظر بازار جهانی را جذب کند.
 
این فناوری منحصر به‌فرد به سخت‌افزار و نرم‌افزار ویژه‌ای مربوط می‌شود که شرکت Pelican آن را در اختیار تولیدکنندگان دستگاه‌های الکترونیکی همراه می‌گذارد تا مشتریان بتوانند از آن بهره ببرند.
 
"کریس پیکت"(Chris Pickett) مدیرعامل شرکت Pelican توضیح داد که نوآوری آن‌ها به طور اساسی با آنچه که تاکنون دیده‌ایم متفاوت است. این دوربین دیجیتالی منحصر به‌فرد نه تنها 16 لنز مجزا را در خود جا داده است، بلکه از 16 کانال مختلف اطلاعات همزمان مربوط به یک تصویر را دریافت می‌کند تا بهترین سطح کیفی از یک تصویر را ارایه دهد. نرم‌افزاری که شرکت Pelican برای این دوربین در نظر گرفته به گونه‌ای طراحی شده است که این می‌تواند این 16 اطلاعات دریافت شده از کانال‌های مختلف را با یکدیگر ادغام کند و در نهایت روی یک عکس به نمایش بگذارد.
 
این 16 لنز به صورت 4 در 4 کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و هنگام فشار دادن کلید شاتر به صورت همزمان اطلاعات مختلف در مورد یک سوژه تصویری را تهیه می‌کنند. کاربر در این فناوری می‌تواند به راحتی مشخص کند که روی چه بخش از تصویر قصد فوکوس کردن را دارد. به دلیل اطلاعاتی که از این 16 کانال مختلف دریافت شده است، حتی پس از فشردن کلید شاتر هم می‌توان فرآیند فوکوس را انجام داد.

​​