رگولاتوری

حکیم جوادی مدعی شد: سازمان‌ IT، رگولاتور حوزه IT کشور شد

 

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بر اساس اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران این سازمان رگولاتور حوزه فناوری اطلاعات شد.
 
علی حکیم جوادی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در سال گذشته و بر اساس اساسنامه سازمان فناوری اطلاعات ایران، مسئولیت رگولاتوری حوزه فناوری اطلاعات به این سازمان واگذار شد.
 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: براساس این وظیفه در سال گذشته در خصوص تنظیم مقررات و صدور پروانه‌های حوزه خدمات فناوری اطلاعات، معاونتی به نام «سیاست‌گذاری و اعتبار بخشی IT» در سازمان ایجاد شد.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران ادامه داد: در رابطه با رگولاتوری حوزه IT و صدور پروانه خدمات فناوری اطلاعات می‌توان به صدور پروانه‌ و مجوز به جویشگرها (موتور جست‌وجو)، کارت‌های هوشمند، دیتاسنترها، محصولات رایانش ابری، نرم‌افزارهای متن‌باز، محصولات امنیتی و انواع سامانه‌های نرم‌افزاری اشاره کرد.
 
وی خاطر نشان کرد: از آنجا که مباحث مربوط به رگولاتوری حوزه فناوری اطلاعات سابقه و قدمت زیادی ندارند از این رو دوره‌های توجیهی آشنایی با «مفاهیم اولیه خدمات رگولاتوری فناوری اطلاعات» در سازمان برگزار می‌شود.
 
به گزارش فارس، پیش از این مسئولیت رگولاتوری در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بود و این سازمان به نوعی در مواقع لازم توامان مسئولیت هر دو بخش را برعهده داشت که اکنون تفکیک وظایف شده است.

​​