فناوری اطلاعات

رئیس اتحادیه فناوران رایانه:

الکامپ باز هم بی‌صاحب شد!

 

تنها رویداد الکترونیک و رایانه در کشور که در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود، باز هم در تقویم نمایشگاهی سال ۹۲ متولی اجرایی جدیدی پیدا کرد و شرکت سهامی نمایشگاه‌ها به عنوان متولی برگزاری در نظر گرفته شد.
 
سید مهدی میرمهدی کمجانی  در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه سال جدید مجددا باید شاهد بازی با اعصاب فعالان بخش خصوصی باشیم، اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه الکامپ همواره باعث دردسر بوده و برخلاف نمایشگاه‌های بسیاری که در کشور در نهایت آرامش برگزار می‌شود، هم‌زمان با برگزاری این نمایشگاه همه خود را مسئول برگزاری می‌بینند.
وی گفت: باز هم رویداد الکامپ در تقویم نمایشگاهی با چالش برگزار کننده روبرو شد و مسئولان برگزاری این نمایشگاه در وزارت صنعت، معدن و تجارت پیمان‌شکنی کردند به گونه‌ای که در حال حاضر نام شرکت سهامی نمایشگاه‌ها به عنوان برگزار کننده ثبت شده است.
او با تأکید بر اینکه قرار نبود این‌گونه شود و امسال باید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای متولی برگزاری می‌شد، گفت: سال گذشته تمامی بخش‌های مرتبط اعم از اتحادیه فناوران رایانه، سازمان نصر، مجمع عالی واردات و حتی سازمان فناوری اطلاعات دور یک میز جمع شدند و درباره برگزاری به توافق رسیدند که براساس آن امسال هم می‌بایست سازمان نظام صنفی با حمایت دیگر بخش‌ها برگزار کننده می‌بود که ظاهرا راه نان درآوردن عده‌ای بسته شده و دیواری کوتاه‌تر از این حوزه در کشور پیدا نکرده‌اند.
رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با بیان اینکه تصمیم‌گیری از سوی وزارت صنعت عادلانه نبوده و با حرف زدن هم بعید است چیزی حل شود، عنوان کرد: سال گذشته به گونه‌ای برگزار شد که علاوه بر استقبال کم منجر به این شد که ما از طریق اتحادیه فناوران دیگر پیگیر موضوع اجرا نباشیم اما در صورت تقاضا، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای را حمایت کنیم.
او که نایب رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران نیز هست، درباره عدم واگذاری مجوز برگزاری به بخش خصوصی گفت: عده‌ای گمان می‌کنند که برگزاری این رویداد کار بسیار عجیبی است و بخش خصوصی از کنار آن بسیار منتفع می‌شود و از این حیث حاضر نیستند برای به دست آوردن این منافع وهمی ذره‌ای عقب‌نشینی کنند.

​​