تلفن همراه

نوکیا در بازار جهانی گوشی‌های هوشمند دهم شد!

 

شرکت فنلاندی نوکیا که زمانی بزرگترین تولیدکننده تلفن‌همراه در جهان بود، این روزها محبوبیت خود را به میزان قابل ملاحظه از دست داده و رتبه‌های آخر لیست برترین‌های این عرصه را از آن خود کرده است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اگرچه طی ماه‌های گذشته فروش جهانی سری گوشی‌های هوشمند Lumia نوکیا افزایش یافته است، اما این طور که مرکز تحقیقاتی گارتنر بر اساس آخرین بررسی‌های خود اعلام کرده است نوکیا در لیست بزرگترین تولیدکننده گوشی‌های جهان رتبه دهم را به خود اختصاص داده است.
 
به گفته گارتنر، شرکت نوکیا در فصل نخست سال جاری میلادی موفق شد در مجموع 5.1 میلیون دستگاه از سری گوشی‌های هوشمند Lumia را به فروش برساند. در سه ماهه پایانی سال 2012 میلادی این شرکت فنلاندی رتبه هشتم در لیست بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند جهان را در اختیار داشت و با گذشت یک فصل هم‌اکنون در رتبه دهم این لیست قرار گرفته است.
 
نوکیا طی سال 2012 میلادی در مجموع موفق شد 39.3 میلیون دستگاه تلفن‌همراه به فروش برساند که این رقم نسبت به فروش نوکیا در سال قبل از آن کاهش 53 درصدی را نشان می‌داد.

​​