تلفن همراه

تعرفه مکالمه با سیمکارت‌های دائمی همراه اول از اول خرداد گران شد: دقیقه‌ای 515ریال

تعیین نشدن تعرفه نهایی مکالمات همراه شرکت ارتباطات سیار از سوی مخابرات ایران، موجب شده که این شرکت تعرفه‌های پایه مکالمات (۵۱۵ ریال) را از اول خرداد ماه برای سیم‌کارت‌های دائمی لحاظ کند اما تعرفه‌های اعتباری همچنان به قوت خود باقی است.
 
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم، با اجرای طرح فلت‌سازی (حذف هزینه‌های جابه‌جایی و ساعات پیک و غیرپیک) شبکه همراه اول قرار شد که نرخ‌های شهری و بین‌شهری از سطح تعرفه‌ها برداشته شود و مکالمات براساس نرخ مشخصی اعمال شود تا این اپراتور هم به مانند دیگر رقبای خود از تعرفه‌های یکسان در سطح جدول تعرفه‌ای بهره‌مند شود.
این موضوع همزمان با مصوبه نرخ پایه مکالمات از سوی رگولاتوری تصویب شد و رگولاتوری به تمامی اپراتورها اعلام کرد که نرخ پایه مکالمات را باید 515 ریال در نظر بگیرند و با حق مانور 20 درصدی، تعرفه نهایی را برای مشترکان خود اعمال کنند که با احتساب این 20 درصد، سقف تعرفه مکالمات به 618 ریال می‌رسد؛ مانور بر سر 20 درصد نیز با توجه به وضعیت رقابتی صورت خواهد گرفت.
سیم‌کارت‌های اعتباری نیز همچون روال سابق می‌توانند بر اساس این مصوبه تا 50 درصد تعرفه دائمی را اختیار کنند و به این ترتیب که اگر نرخ پایه 515 ریال باشد، تعرفه دائمی نیز حداکثر باید 772 ریال در نظر گرفته شود.
همراه اول که توانسته بود، تأیید فلت‌سازی را همزمان با مصوبه ارتقای تعرفه پایه مکالمات بگیرد، عنوان کرد که از خرداد ماه تعرفه‌های جدید را براساس فلت‌شدن شبکه اعمال خواهد کرد اما ظاهرا به دلیل اینکه هنوز نرخ تعرفه برای مکالمات همراه با توجه به موضوع امکان افزایش 20 درصدی قطعی نشده است، در حال حاضر نرخ پایه (515 ریال) برای سیم‌کارت‌های دائمی از اول خردادماه لحاظ می‌شود تا هم برآوردی از اجرای این طرح صورت گیرد و مشکلات احتمالی مرتفع و هم تعرفه نهایی از سوی مخابرات ایران به این شرکت ابلاغ شود.
اما تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری در حال حاضر به گفته روابط عمومی شرکت ارتباطات سیار همچون سابق لحاظ خواهد شد و مشترکان تغییری در تعرفه اعتباری مشاهده نخواهند کرد.
با در نظر گرفتن اینکه تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری فعلا همچون سابق خواهد بود، می‌توان گفت که اجرای فلت‌سازی به صورت مرحله‌ای در همراه اول خواهد بود و در فاز دوم باید منتظر اجرای فلت‌سازی در شبکه اعتباری باشیم.
همراه اول (اعتباری)
ساعات پیک: 671 (استانی و تالیا)، 1140 (بین استانی)، 937 (خارج از شبکه همراه اول)
ساعات غیرپیک: 537(استانی و تالیا)، 804 (بین استانی)، 937 (خارج از شبکه همراه اول)

2 دیدگاه


​​