رگولاتوری

رگولاتوری: خدمات صوتی به پروانه شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت پر سرعت افزوده می‌شود

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاوری گفت: در پروانه‌های جدید شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت پر سرعت (موسوم به پپ‌ها )خدماتی چون صوت نیز لحاظ خواهد شد که البته پیش از آن باید در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب شود.
 
به گزارش تسنیم، لطف‌اله سبوحی صبح امروز در کارگاه آموزشی سازمان تنظیم مقررات با بیان اینکه رگولاتوری موظف است از دستورات شورای عالی فضای مجازی تبعیت کند، درباره ارتباط این نهاد با شورای رقابت نیز اظهار کرد: در این راستا قانون روشنی وضع شده و اگر خطایی از سوی ما یا شورای رقابت سر زند، دیوان محاسبات به آن موضوع رسیدگی خواهد کرد.
وی درباره تعامل این دو نهاد اذعان کرد: رگولاتوری تعرفه‌ها را براساس دستورالعمل قیمت‌گذاری شورای رقابت تعیین می‌کند و البته در برخی موارد که شورای رقابت نیز وارد تعرفه‌گذاری شده، اگر می‌خواستیم تعرفه‌های این شورا را لحاظ کنیم از تعرفه‌های کمیسیون رگولاتوری به مراتب بیشتر می‌شد.
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه رگولاوری با بیان اینکه در پروانه‌های جدید PAPها سرویس‌مداری ملاک عمل قرار گرفته است، عنوان کرد: با توجه به اینکه اعتبار پروانه‌های PAP امسال تمام می‌شود در پروانه‌های جدید خدماتی چون صوت نیز لحاظ خواهد شد که البته پیش از آن باید در کمیسیون تنظیم مقررات تصویب شود.
سبوحی افزود: احتمال حذف دارندگان پروانه‌ای که تا حال حاضر فعال نبوده‌اند نیز در دوره جدید طبق نظر کمیسیون رگولاتوری وجود خواهد داشت.
او همچنین اشاره‌ای به پیوست فرهنگی اپراتور سوم (رایتل) نیز داشت و ابراز کرد: انحصار رایتل اساسا بابت وضعیت اقتصادی و افزایش قیمت تجهیزات ارتباطاتی بود که بعد از این دوره باید برای توازن‌بخشی بین اپراتورها بیشتر تلاش کرد؛ پیوست فرهنگی نیز در راستای نقشه راه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمیمه پروانه شد تا چالش‌های احتمالی را به حداقل کاهش دهد.

​​