امنیت

سیستم 2 مرحله‌ای تایید هویت فراگیر می‌شود

سایت LinkedIn هم به جمع شبکه‌های اجتماعی پیوست که از نظام تایید هویت دو مرحله‌ای به منظور مقابله با حملات سایبری بهره می‌گیرند.
 
 
به گزارش فارس به نقل از تک هایو، کاربران این سایت که به طور تخصصی برای کاریابی و بهره مندی از تخصص های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد، از این پس می توانند در صورت تمایل در دو مرحله حساب های کاربریشان را تایید کنند. این سیستم در صورتی عمل می کند که تلاش برای ورود به حساب کاربری LinkedIn از طریق یک وسیله جدید و ناشناخته صورت بگیرد.
 
در قالب این سیستم هر کاربر برای ورود به سایت باید از کدی استفاده کند که از طریق سیستم پیامک ارسال می شود. سیستم یاد شده پیش از این برای سایت توییتر هم مورد استفاده قرار گرفته بود.
 
کارشناسان امنیتی معتقدند از آنجا که دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری معمولا از طریق رایانه های جدید و ناشناس صورت می گیرد این سیستم می تواند تا حدی جلوی حملات هکری را بگیرد.
 
کاربران LinkedIn می توانند با مراجعه به بخش تنظیمات این سایت قابلیت یاد شده را فعال کرده و هر بار برای ورود از طریق وسیله ای ناشناس کد ارسالی از طریق سیستم پیامک را وارد نمایند. بررسی های LinkedIn  نشان می دهد که تاکنون کلمات عبور هزاران نفر از کاربران این سایت از سوی هکرها و به خصوص هکرهای روس به سرقت رفته است.

​​