فناوری اطلاعات

بازی رايانه‌اي سه بعدی نبرد خرمشهر رونمایی شد

منبع: مهر
بازی رایانه‌ای سه‌بعدي "عمليات انهدام 2؛ نبرد خرمشهر" در تالار شهیدآوینی قم رونمایی شد.
 
بازي رايانه‌اي سه‌بعدي "عمليات انهدام 2: نبرد خرمشهر" پس از رونمایی، با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای در  بازار گیم كشور توزیع می‌شود. این بازي رايانه‌اي دومين بازي از "مجموعه بازي‌هاي رايانه‌اي سه‌بعدي عمليات انهدام" است كه به شبيه‌سازي عمليات بيت‌المقدس، يعني همان عمليات فتح خرمشهر مي‌پردازد.
 
شرکت رسانه‌گستر بِنيسی توليدکـنـنـده اين بازی بوده و در این بازی سعی شده تا از ظرفیت محتوايی، فنی و گرافيکی ساخت بازی‌های رايانه‌ای در کشور برای ارائه يک بازی اکشن اول شخص درگيرکننده استفاده شود.
 
اين بازی به سبک اول شخص تيرانداز FPS = First Person Shooter ساخته شده و گوشه‌ای از رشادت‌ها و زحمات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ايثار و شهادت را به نمایش می‌گذارد و بازيکن را با حال و هوای آن دوران آشنا مي‌کند.
 
همچنین کاربر در این بازی، نقش نوجوان رزمنده‌ای را ايفا مي‌كند كه به عنوان يکی از هزاران رزمنده شرکت‌کننده در عمليات، به انجام فعالیت‌های مختلف نظامی و انساني می‌پردازد تا بتواند يک پيروزی بزرگ را نصيب کشور کرده و شهر خرمشهر را در نهايت فتح کند.
 
اين بازی داراي 5 مرحله طولاني بوده و به صورت كاملا مستند و با بهره‌گيري از تحقيقات ميداني گسترده و فرماندهان و رزمندگان حاضر در صحنه‌هاي واقعي نبرد خرمشهر و بر اساس بازي‌نامه‌اي كارشناسي‌شده و دقيق و در طول 25 ماه به صورت كامل تهيه و توليد شده است.
 
از ويژگي‌هاي اين بازي مي‌توان به قابليت اجرا بر روي هر نوع رايانه، وجود اقليم‌هاي مختلف در بازي، گرافيك، صداگذاري تخصصي، پشتيباني اينترنتي، بهره‌گيري از فناوری موشن‌كپچر براي حركات شخصيت‌ها، پويانمايي‌هاي ميان‌پرده فراوان و سازگاري كامل با فرهنگ اسلامي ايراني اشاره كرد.
 
مراسم رونمایی از این بازی روز گذشته در تالار شهید آوینی (ره) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

​​