تلفن همراه

بیشتر مردم آمریکا گوشی هوشمند دارند!

این طور که مطالعات جدید مرکز تحقیقاتی Pew Research نشان داده است، این روزها بیشتر مردم آمریکا از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند و تعریف آن‌ها از این دستگاه الکترونیکی همراه نسبت به گذشته تغییر کرده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، آمارهای جدید نشان داده است که 55 درصد مشترکان تلفن‌همراه در کشور آمریکا صاحب گوشی هوشمند هستند و این در حالی است که 58 درصد صاحبان تلفن‌همراه روی گوشی خود یکی از سیستم‌ عامل‌های معمول در بازار را در اختیار دارند.
 
 
این طور که بررسی جدید نشان می‌دهد، هم‌اکنون 91 درصد بزرگسالان آمریکایی یک نوع از گوشی‌های تلفن‌همراه را در دست دارند و این رقم به آن معنی خواهد بود که 56 درصد بزرگسالان آمریکایی صاحب گوشی هوشمند هستند.
 
همچنین اعلام شده است که یک‌سوم آمریکایی‌ها یا به عبارت دقیق‌تر 35 درصد آن‌ها گوشی معمولی دارند و 9 درصد مردم این کشور هم از تلفن‌همراه استفاده نمی‌کنند.
 
این مطالعه توسط محققان دانشگاه پرینستون بین روزها 17 آپریل تا 19 می 2013 روی 2252 آمریکایی بالاتر از 18 سال و کمتر از 65 انجام شد که درآمد سالانه آن‌ها کمتر از 30 هزار دلار بود.
 
این بررسی نشان داد که خانم‌ها کمتر از مردان تمایل به استفاده از تلفن‌همراه دارند که البته این نتیجه در بررسی‌های قبلی مشخص نشده بود.
 
مرکز تحقیقاتی Pew Research در این بررسی تاکید فراوان بر گوشی‌های هوشمند دارد و اعلام کرده است که این روزها 78 درصد افراد 12 تا 17 ساله گوشی هوشمند در اختیار دارند که این رقم برای نوجوانان 37 درصد گزارش شده است. همچنین مشخص شده است که نوجوانان در سن پایین‌تر به‌خصوص پسرها کمتر سراغ گوشی هوشمند می‌روند که البته این اتفاق بیشتر در بین افراد فقیر دیده می‌شود.

​​