باندپهن ثابت

رگولاتوری: ایرانیان‌نت تا تیر۹۳ مهلت دارد

رگولاتوري بر فعاليت اپراتور ايجاد و بهره‌برداري از شبكه‌هاي انتقال داده نوري و دسترسي كاربران با استفاده از فيبرنوري (FTTx) نظارت مي‌كند.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، معاون نظارت و اعمال مقررات اين سازمان با اشاره به مطلب فوق گفت: پروانه شركت ايرانيان نت، مجري ايجاد و بهره‌برداري از شبكه‌هاي انتقال داده نوري و دسترسي كاربران با استفاده از فيبرنوري (FTTx) از دي ماه سال گذشته لازم‌الاجرا شده و اين شركت براي پياده‌سازي و بهره‌برداري شبكه فيبرنوري هيجده ماه فرصت دارد.
 
حسن رضواني افزود: اين شركت پياده‌سازي شبكه فيبرنوري در كشور را آغاز كرده و در فاز اول هفت شهر تهران، مشهد، شيراز، اصفهان، تبريز، كرج و قم به شبكه فيبرنوري مجهز مي‌شوند.
وي با اشاره به اينكه پياده‌سازي شبكه فيبرنوري تا پايان مرداد سال جاري در مشهد و تهران عملياتي مي‌شود، تصريح كرد: با ايجاد شبكه دسترسي از طريق فيبرنوري، ظرفيت دسترسي كاربران نهائي به اينترنت در كشور افزايش يافته و كاربران از طريق اين شبكه مي‌توانند دسترسي مناسبي به شبكه ملي اطلاعات داشته باشند.

​​