تلفن همراه

رشد 300 درصدی فروش جهانی گوشی‌های مجهز به NFC

گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز Berg Insight نشان داد که ابزار پرداخت‌های موبایلی کوتاه‌بورد(NFC) طی سال 2012 میلادی محبوبیت فراوانی نزد کاربران جهانی پیدا کرده است و همچنان به صورت گسترده‌تر در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این بررسی جدید نشان داد که طی سال گذشته فروش جهانی گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری NFC رشد 300 درصدی داشته است تا با این جریان در سال 2012 میلادی درمجموع 120 میلیون دستگاه گوشی هوشمند مبتنی بر فناوری NFC در جهان فروخته شود.
 
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که از هم‌اکنون تا سال 2017 میلادی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری NFC با میانگین سالانه 50 درصد رشد کند.
 
طبق این گزارش اعلام شده است که تقریبا تمام گوشی‌های هوشمند پیشرفته‌ای که این روزها وارد بازار می‌شوند از فناوری NFC پشتیبانی می‌کنند و فقط شرکت اپل است که هنوز سراغ این فناوری نرفته است. در مقابل شرکت‌هایی مانند سامسونگ به میزان گسترده در نسل جدید محصولات خود از این فناوری بهره می‌برند.
 
لازم به ذکر است که میزان استفاده از فناوری‌های ارتباطی در گوشی‌های هوشمند هم رو به‌ افزایش است. به‌کارگیری فناوری‌های ارتباطی از جمله بلوتوث، WLAN و GPS این روزها به استانداردهای اصلی نسل جدید گوشی‌های هوشمند تبدیل شده‌اند. طبق آمار موجود، در سال 2012 میلادی در مجموع 700 میلیون گوشی هوشمند مجهز به فناوری WLAN در جهان فروخته شد که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد 44 درصدی را نشان می‌داد.

​​