تلفن همراه

نسل جدید گوشیهای هوشمند مبتنی بر بدنه کربنی

شرکت کرهای سامسونگ برای آنکه بتواند در حوزه گوشیهای هوشمند از رقبای بزرگ خود پیشی بگیرد، همکاریهای تازهای را با یک شرکت آلمانی آغاز کرده است. این شرکت آلمانی که SGL Group نام دارد در زمینه تولید کربن و گرافیت فعالیتمیکند و قرار است که فیبرهای کربنی آن در بدنه گوشیهای هوشمند جدید سامسونگ مورد استفاده قرار گیرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاربران همواره از گوشیهای هوشمند با بدنه پلاستیکی ابراز نارضایتی کردهاند و بر این باورند که این گوشیها ظاهر زیبایی ندارند و از گرفتن آنها در دست احساس خوبی بهشان دست نمیدهد. همین مسئله باعث شده است تا کارشناسان بهفکر استفاده از مواد جایگزین بیافتند.
در بخش دیگر، آیفونهای تولید شده در شرکت اپل همواره طراحی بسیار زیبایی داشتهاند و بدنه آنها از بهترین مواد ساخته شده است. اما با این وجود استفاده از شیشه در دو بخش بدنه گوشی که اپل آن را انجام میدهد، احتمال آسیب دیدن گوشی رابیشتر میکند.
اما فیبرهای کربنی که سامسونگ قصد استفاده از آنها را دارد یک راهکار مناسب محسوب میشود و ضمن اینکه وزن گوشی را به میزان قابل ملاحظه کاهش میدهد، بسیار شیک و چشمنواز است و این طور به نظر میرسد که کاربر برای خرید این گوشیچند میلیون دلار پرداخت کرده است.
البته کارشناسان میگویند که این فیبرهای کربنی بهزودی از راه نمیرسند و نباید برای گوشی هوشمند Galaxy S5 منتظر آنها بود. سامسونگ هماکنون فرآیند بررسی روی این مواد را آغاز کرده است هنوز به درستی مشخص نیست که از چه زمانگوشیهای هوشمند جدید با بدنه کربی به دست کاربران میرسند.
 

​​