تلفن همراه

اسامي واردکنندگان قانونی موبايل اعلام شد

کارگروه تلفن همراه در مجمع عالي واردات اسامي شرکت‌هاي واردکننده قانوني تلفن همراه در کشور براي سال جاري را اعلام کرد.

مهدي عبقري رييس کارگروه تلفن همراه در مجمع عالي واردات، با اشاره به کاهش نمايش گوشي‌هاي گارانتي دار در سطح بازار تلفن همراه گفت: از چندماه گذشته تا کنون ميزان نمايش گوشي‌هاي بدون گارانتي و قاچاق در ويترين تمامي مغازه‌ها کاهش يافته که اين امر موجب عرضه گسترده انواع محصولات گارانتي دار شده است.

وي با اشاره به مشکلات عديده‌اي که از سال گذشته تا کنون سد راه واردکنندگان موبايل قرار داشته است،‌افزود: با وجود مشکلات فراوان همچون نوسانات ارز،‌ تهيه ارز و غيره واردکنندگان موبايل توانستند همچنان استمرار فعاليت کاري خود را حفظ کنند به طوري که از سال گذشته تا کنون آمارهاي رسمي گمرک حاکي از افزايش واردات قانوني اين کالاي ارتباطي به کشور را دارد.

عبقري با اشاره به برخي از نمايندگان رسمي موبايل که دليل از دور خارج شدن خود را نوسانات ارزي و مشکلات پيش روي بازار تلفن همراه عنوان کردند، متذکر شد: با وجود تمامي موانع سرراه واردکنندگان موبايل، در سال گذشته شاهد پيوستن نمايندگان جديد در حوزه واردات موبايل به کشور بوديم و بر همين اساس مي‌توان گفت نوسانات ارز مشکل اصلي توقف فعاليت برخي از شرکت‌ها نبوده است.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: هم اکنون کمتر از 15 شرکت و نماينده رسمي در کشور مشغول به واردات قانوني اين کالاي ارتباطي در سطح بازار تلفن همراه کشور هستند که اسامي آنها به شرح زير است:

 

برند موبايل

شرکت واردکننده

آي‌فون

مه‌تل

اچ.تي.سي

آرمان همراه آرين، پرشين سلوکام، ياس جهان

ال جي

مديا پردازش، ياس جهان، ماناتل

سامسونگ

پارس مايکروتل،‌ سامتل، اسمارت فون

سوني

آرمان همراه آرين

نوکيا

کمال الکترونيک،‌ الوطني، ارکان ارتباطات

هوآوي

پارس مايکروتل

 

 

 


​​