باندپهن ثابت

بیشترین رشد ترافیک اینترنتی جهان در خاورمیانه و آفریقاست

حجم ترافیک اینترنتی دو منطقه خاورمیانه و آفریقا طی ۵ سال آینده ۵ برابر خواهد شد، میانگین رشد ترافیک اطلاعاتی این مناطق در دوره زمانی یاد شده نیز سالانه ۳۸ درصد خواهد بود.
 
به گزارش فارس به نقل از آی‌تی‌پی، شرکت سیسکو با انتشار "گزارش پیش‌بینی شاخص شبکه‌های مجازی 2012-2017" اعلام کرد که خاورمیانه و آفریقا بین سال‌های 2012 تا 2017 میلادی سریع‌ترین رشد ترافیک اینترنتی IP در جهان را به خود اختصاص خواهند داد.
 
این طور که گفته می‌شود حجم ترافیک اینترنتی دو منطقه خاورمیانه و آفریقا طی 5 سال آینده 5 برابر خواهد شد میانگین رشد ترافیک اطلاعاتی این مناطق در دوره زمانی یاد شده سالانه 38 درصد خواهد بود.
 
منطقه خاورمیانه و‌ آفریقا(MEA) موفق شد در سال گذشته هم سریع‌ترین رشد در ترافیک اطلاعاتی شبکه‌های IP را از آن خود کند. در گزارش سال گذشته اعلام شد که بین سال‌های 2011 تا 2016 میلادی حجم ترافیک اطلاعاتی این منطقه 10 برابر می‌شود و به طور میانگین ترافیک اطلاعاتی طی دوره زمانی یاد شده در هر سال 57 درصد بیشتر می‌شود.
 
در گزارش سیسکو همچنین اعلام شده است که ترافیک اینترنتی جهان بین سال‌های 2012 تا 2017 میلادی سه برابر افزایش میابد و در سال 2017 میلادی حجم ترافیک اینترنتی منطقه خاورمیانه و آفریقا سالانه معادل اطلاعات ذخیره شده در 10 میلیارد دیسک DVD می‌شود. این حجم از اطلاعات معادل ظرفیت 866 میلیون DVD و در هر ساعت معادل ظرفیت یک میلیون دیسک DVD اعلام شده است.
 
همچنین گفته شده است که در خاورمیانه و آفریقا در سال 2012 میلادی ترافیک اینترنتی رشد 83 درصدی داشته است و اینترنت سازمانی و تجاری در این منطقه 63 درصد بیشتر شده است.
 
حجم ترافیک اینترنت – ویدیویی – روی تلویزیون هم در سال 2012 سه برابر شده است. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال 2017 میلادی حجم گیگابایتی معادل تمام فیلم‌های سینمایی که تاکنون در طول تاریخ ساخته شده‌اند در هر دو ساعت از شبکه‌های خاورمیانه و آفریقا رد و بدل می‌شوند.
 
انتهای پیام/ آ

​​