تلفن همراه

بازار 1.8 میلیارد دلاری تجهیزات 3G و 4G در سال 2013

ارزش بازار جهانی زیرساخت‌های شبکه موبایلی بسته‌های اطلاعاتی یا همان شبکه‌های 3G و 4G تا پایان سال جاری میلادی به 1.8 میلیارد دلار می‌رسد.
 
بزرگان صنعت تجهیزات و شبکه‌های بی‌سیم در سال 2012 میلادی مشکلات فراوانی را پیش‌روی خود دیدند، اما افزایش درخواست بازار جهانی برای زیرساخت‌ها و شبکه‌های موبایلی 3G و 4G که همچنان رو به افزایش است باعث شد تا این شرکت‌ها طی سال جاری میلادی موفقیت‌های فراوانی کسب کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، مرکز تحقیقاتی ABI Research در گزارشی جدید اعلام کرد که ارزش بازار جهانی زیرساخت‌های شبکه موبایلی بسته‌های اطلاعاتی تا پایان سال جاری میلادی به 1.8 میلیارد دلار می‌رسد.
 
جو هافمن(Joe Hoffman) مدیر تحقیقات این مرکز تحقیقاتی گفت: «افزایش ترافیک جهانی شبکه‌های 3G و 4G باعث خواهد شد تا ارزش بازار شبکه‌های موبایلی بسته‌های اطلاعاتی طی 5 سال آینده به 10 میلیارد دلار برسد».
 
لازم به ذکر است که طی فصل نخست سال جاری میلادی بازار شبکه‌های هسته‌ای موبایلی نسبت به فصل پایانی سال 2012 میلادی با کاهش 12 درصدی درآمدهای خود مواجه شد.
 
اما در پی افزایش درخواست کاربران برای استفاده از سرویس‌های اطلاعاتی موبایلی، این بازار در فصل پایانی سال قبل 44 درصد رشد کرده است.

​​