فناوری اطلاعات

قائم مقام وزیر ارتباطات: نظام سیاستی برای شنود ایمیل‌ها ندارد

iran internet users.jpg

قائم مقام وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد که نظام سیاستی مبنی بر شنود ایمیل‌ها ندارد.
 
مرتضی براری در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که در حال حاضر وضعیت فعالیت‌های ایمیلهای بومی به چه شکل است توضیح داد: اکنون بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از نرم افزارهای متن باز به ارائه ایمیل‌های ایرانی پرداخته‌اند که حداقل اتفاقی که در مورد این ایمیل‌ها می‌افتد این است که هاستینگ (میزبانی) در داخل کشور انجام می گیرد.
 
وی ادامه داد: در زمان استفاده از ایمیل‌های خارجی ممکن است اطلاعات افراد به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد و به همین دلیل لازم است ما شرکت‌های خصوصی در این زمینه را فعال کنیم.
 
براری در پاسخ به این مطلب که برخی از کاربران نسبت به استفاده از ایمیل‌های داخلی اظهار نگرانی کرده و از کنترل آنها نگرانند، خاطرنشان کرد: تا جایی که بنده می‌دانم نظام سیاستی مبنی بر شنود ایمیل‌ها ندارد و طبق اصول و آموزه‌های دینی نیز این موضوع درست نیست.
 
قائم مقام وزیر ارتباطات ادامه داد: اما در این میان کاری که می‌توان کرد آن است که برای برطرف شدن و کم رنگ شدن این شائبه‌ها بخشی از کار را به دست بخش خصوصی بسپاریم تا بدین ترتیب با فعال شدن شرکت‌های خصوصی خود مردم این سرویس‌ها را ارائه دهند و پس از آن این گونه شائبه‌ها از بین برود.

​​