رگولاتوری

ساختار سازماني جديد رگولاتوري تصويب شد

معاون توسعه مديريت و امور پشتيباني سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از تصويب ساختار سازماني جديد رگولاتوري در معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري خبر داد. 
 
روح ا.. نصيري گفت: در راستاي توسعه وظايف رگولاتوري متناسب با رشد و گسترش حوزه ارتباطات و فناوري اطلاعات و ارتقاي كمي و كيفي عملكرد نهاد حاكميتي حوزه ICT، ساختار جديد با 783 پست سازماني به تصويب رسيد. 
 
وي افزود: در ساختار جديد، ادارات كل تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در قالب مناطق، با ايجاد منطقه غرب شامل استان‌هاي همدان، كرمانشاه و كردستان و منطقه آذر شامل استان‌هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي و اردبيل از هفت منطقه به نه منطقه افزايش يافت. 
 
 نصيري با اشاره به ايجاد اداره كل توسعه و نظارت بر خدمات عمومي اجباري(USO) در ساختار جديد، بر اساس مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات و در راستاي گسترش و بهبود ارايه خدمات ارتباطي و فناوري اطلاعات به روستاها، مناطق محروم و دورافتاده تصريح كرد: مشاركت و همكاري در تدوين ضوابط، آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي مرتبط با USO، هدف‌گذاري و نظارت بر تامين منابع و مصارف مالي و تعرفه ارايه خدمات عمومي اجباري، شناسايي گستره جغرافيايي مناطق مشمول USO، نظارت بر اجراي تمامي قوانين، ضوابط و مصوبات كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در ارتباط با خدمات عمومي اجباري و... از وظايف اداره كل توسعه و نظارت بر خدمات عمومي اجباري رگولاتوري است.

​​