تلفن همراه

با مدل های مفهومی گوشی ‌های آینده آشنا شوید

عجیب‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان

گوشی‌های هوشمند این روزها در انواع و مدل‌های مختلف وارد بازار می‌شوند و هر کدام از آن‌ها به نوعی نیازهای کاربران را برطرف می‌کنند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما برخی شرکت‌های فعال در این حوزه مدل‌های مفهومی از این گوشی‌ها ارایه داده‌اند که این شباهتی به گوشی‌های امروزی ندارند و به گفته طراحان، سازگاری بیشتری با کاربران امروزی دارند. در زیر برخی از این گوشی‌های متفاوت آورده شده است:
 
گوشی هوشمند Nokia 888:
این محصول در شرکت نوکیا طراحی شده که البته نخستین بار طرح اولیه آن در سال 2005 ارایه شده است. مدل مفهومی این گوشی هوشمند را "تیمر ناکیشی"(Tamer Nakisci) به صورت انعطاف‌پذیر طراحی کرد که می‌تواند دو مچ دست کاربر پیچیده شود، در حالت صاف برای خواندن متن‌ها مورد استفاده قرار گیرد و به حالت‌های دیگر هم دربیاید.
 
گوشی هوشمند Nokia Morph:
طرح اولیه این محصول نخستین بار در فوریه 2008 عرضه شد و شرکت نوکیا مدل مفهومی این گوشی را در "نمایشگاه طراحی و ذهن انعطاف‌پذیر" وابسته به "موزه هنرهای مدرن بریتانیا" به نمایش گذاشت. گوشی Morph برخی قابلیت‌های متفاوت را در خود جا داده که توسط "مرکز تحقیقات نوکیا"(NRC) با همکاری مرکز علوم نانوی کمبریج در بریتانیا ارایه شده است. این گوشی بر اساس فناوری نانوتکنولوژی ساخته شده است که صفحه‌ای سه‌بعدی، انعطاف‌پذیر و با ساختاری متفاوت را در اختیار کاربران می گذارد که می‌توانند گوشی را به راحتی خم کنند.
 
گوشی هوشمند Connext:
این محصول توسط "جیمز ژانگ"( James Zhang) در ژوئن 2007 طراحی شد. این گوشی در اصل یک محصول با همه قابلیت‌ها محسوب می‌شود و طراحی انعطاف‌پذیر را برای استفاده‌های مختلف در اختیار کاربران می‌گذارد. نمایشگر این گوشی هوشمند از نوع OLED لمسی است و اطراف آن هم کاغذ الکترونیکی انعطاف‌پذیر تعبیه شده است. این دستگاه می‌تواند به عنوان گوشی هوشمند، رایانه شخصی، دستگاه چندرسانه‌ای پخش موسیقی، ساعت مچی و ... مورد استفاده قرار گیرد.
 
گوشی هوشمند Hook:
برای این گوشی هوشمند هم قابلیت خم شدن در نظر گرفته شده است و طراحی اولیه آن نخستین بار در ژوئن 2013 ارایه شد. این محصول مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون 8 ساخته شده است و مرکز Mindaugas (Gus) Petrikas آن را ساخته است. کاربران می‌توانند از این محصول مانند یک دستبند الکترونیکی استفاده کنند. این گوشی هوشمند بسیار زیبا و باریک طراحی شده است و در عین حال سرعت و قدرت بالایی در اختیار کاربران می‌گذارد.
 
گوشی هوشمند Kyocera:
شرکت الکترونیکی ژاپنی Kyocera مدل مفهومی گوشی هوشمند Kyocera را در سال 2009 ارایه کرد. این محصول مبتنی بر فناوری Kinetic Flexible OLED Cell Phone ساخته شده است و مبتنی بر انرژی جنبشی فعالیت می‌کند. برای این گوشی قابلیت خم شدن در نظر گرفته شده است و "سوزان مک‌کینی"( Susan McKinney) وظیفه طراحی آن را برعهده داشته است.
 
گوشی هوشمند Shape:
این محصول را شرکت Kyocera طراحی کرده است. این گوشی به گونه‌ای ساخته شده است که اگر قصد داشته باشید از آن استفاده کنید صفحه‌کلید به صورت هوشمند ارایه می‌شود و زمانی که از گوشی استفاده نمی‌کنید صفحه‌کلید مخفی می گردد.
 
 
 
گوشی هوشمند LG Folding Phone:
این محصول در شرکت کره‌ای LG طراحی شده است. شرکت LG در سال 2009 میلادی مدل مفهومی این گوشی هوشمند را ارایه کرد. این گوشی به گونه‌ای ساخته شده است که می‌توانند مانند گردنبند دور گردن شما آویخته شود و به راحتی امکان پاسخگویی به تماس‌ها و همچنین گوش دادن به موسیقی به کمک آن فراهم شود.

​​