تلفن همراه

همراه اول از فرابورس به بورس میرود

همراه اول در بورس درج شد؛ احتمال عرضه در روز دوشنبه

معاون شرکت بورس تهران گفت: با احراز شرایط انتقال شرکت همراه اول از بازار فرابورس به بورس اوراق بهادار تهران، نام این شرکت در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس درج شد.
 
محمدرضا عربی - معاون شرکت بورس اوراق بهادار تهران - در گفت‌وگو با ایسنا از درج همراه اول در بورس تهران خبر داد و گفت: شرایط انتقال همراه اول از فرابورس به بورس احراز شده و نام این شرکت به عنوان چهارصد و هفتاد و هفتمین شرکت پذیرفته شده در بازار دوم بورس و با نماد"همراه" درج شد.
 
وی در مورد زمان انجام معاملات همراه اول در بورس تهران گفت: موافقت سازمان بورس در این خصوص اخذ شده و پیش بینی می شود که در اوایل هفته آینده معاملات همراه اول به بورس تهران منتقل شود.
 
عربی با اشاره به اینکه شرکت ارتباطات سیار در روز بیست و نهم بهمن 91 در بورس تهران پذیرفته شد، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده توسط شرکت بورس، در پایان روز شنبه نماد همراه اول در فرابورس متوقف شده و پس از انجام اقدامات فنی توسط شرکت
 
سپرده‌گذاری مرکزی، روز دوشنبه در صورت عدم بروز مشکل، نماد این شرکت به بورس تهران منتقل و معاملات آن به همان قیمت در بورس آغاز شود.
 
به گزارش ایسنا، در روز 28 آذرماه 89، پنج درصد از سهام همراه اول برای اولین بار در بازار اول معاملات فرابورس عرضه شد و به قیمت 3495 تومان به فروش رفت.
 
سرمایه این شرکت با مالکیت 100 درصدی مخابرات ایران، معادل 2 هزار و 64 میلیارد ریال بوده و پس از حدود 2.5 حضور در فرابورس به قیمت 4 هزار و 508 تومان معامله می شود و 27 درصد از ارزش بازار فرابورس را در اختیار دارد که در صورت انتقال آن به بورس تهران از ارزش بازار فرابورس کاسته خواهد شد.

​​