تلفن همراه

یک میلیارد گوشی هوشمند با فناوری‌های مبتنی بر موقعیت در راه بازار

پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۱۸ میلادی، بیش از یک میلیارد دستگاه گوشی هوشمند جدید همراه با سرویس‌های مخصوص فضاهای داخلی و بسته مبتنی بر موقعیت جغرافیایی‌ای که فرد در آن قرار گرفته به دست کاربران جهانی برسد.
 
اپل چندی پیش شرکتی را با نام WiFiSLAM خریداری کرد که فناوری‌های مربوط به فضاهای داخلی و خدمات موجود در آن‌ها را در اختیار کاربران می‌گذاشت. این قبیل سرویس‌ها به قدری بین کاربران محبوبیت دارند پیش‌بینی شده است تا سال 2018 میلادی بیش از یک میلیارد دستگاه گوشی هوشمند جدید همراه با سرویس‌های مخصوص فضاهای داخلی و بسته به دست کاربران جهانی برسند.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، افزایش محبوبیت این سیرویس‌ها نزد کاربران موجب شده است تا فرصت پیش‌روی شرکت‌ها برای ارایه خدمات یاد شده افزایش یابد.
 
مرکز تحقیقاتی ABI Research گزارش جدیدی با نام "فناوری‌های مبتنی بر موقعیت جغرافیایی" ارایه کرده است که در آن میزان سازگاری نسل آتی دستگاه‌های الکترونیکی همراه با فناوری‌های مبتنی بر فضاهای داخلی موقعیت‌ جغرافیایی کاربر در سال‌های آتی پیش‌بینی شده است.
 
"پاتریک کونولی"(Patrick Connolly) از تحلیلگران برتر این مرکز تحقیقاتی در این خصوص گفت: «ما پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای را این عرصه مشاهده می‌کنیم و بر این باوریم که سرویس‌های یاد شده مبتنی بر فناوری‌های Wi-Fi، BLE و حسگرهای پویا ارتقا خواهند یافت».
 
او همچنین توضیح داد: «در سال 2014 میلادی راهکارهای ترکیبی برای ارایه این سرویس‌ها به صورت گسترده‌تر از فناوری‌های معمول مبتنی بر موقعیت جغرافیایی در اختیار کاربران جهانی قرار خواهند گرفت. این در حالی است که پیش‌بینی می‌کنیم در سال 2018 میلادی بیش از 900 میلیون دستگاه مبتنی بر حسگرهای پویا و گیرنده‌های Wi-Fi ارایه خواهند شد».
 
وی خاطرنشان کرد: «در آینده شاهد خواهیم بود فناوری‌هایی در این زمینه ارایه خواهند شد که مبتنی بر اشعه‌های نوری فعالیت می‌کنند، قابلیت تشخیص اشیا را دارند و به طور کامل مبتنی بر شبکه‌های مخابراتی LTE کار می‌کنند».

​​