باندپهن

هفت غول فناوری، دنیا را آنلاین می‌کنند

هفت شرکت بزرگ فناوری با اجرای ابتکار عملی موسوم به internet.org قصد دارند همه جهان را آنلاین کنند تا دیگر هیچ کس از خدمات اینترنتی محروم نباشد.
 
 
 
به گزارش فارس به نقل از اینک، در حال حاضر دو سوم مردم جهان امکان دسترسی به اینترنت را ندارند و همین مساله شکاف دیجیتالی میان مردم جهان را تشدید کرده است.
 
البته کارشناسان از هم اکنون در مورد امکان موفقیت چنین طرحی با توجه به موانع متعدد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ابراز تردید می کنند. اما مدافعان آن می‌گویند تسهیل دسترسی همگان به اینترنت فرصتهای تجاری استثنایی برای شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات به وجود می‌آورد.
 
همچنین اجراکنندگان این طرح می‌توانند افراد با استعداد را شناسایی و نسبت به کارگیری آنها اقدام کنند. تسهیل همکاری‌های جمعی حرفه‌ای از دیگر مزایای اجرای طرح مذکور است که بر اساس برآوردها در یک دوره 10 ساله موجب انجام فعالیت‌های شغلی به ارزش بیش از 27.6 میلیارد دلار خواهد شد.
 
بررسی دیگری نشان می‌دهد که ظرف 5 سال آینده مهم‌ترین مشکل شرکت‌های بزرگ تجاری که از سوی 66 درصد آنها مورد اشاره قرار گرفته، استعدادیابی است و این نقیصه نیز از این طریق قابل رفع است. شرکت‌هایی که در اجرای این طرح با یکدیگر همکاری دارند عبارتند از فیس بوک، اریکسون، مدیاتک، نوکیا، اپرا، کوآلکوم و سامسونگ.

​​