تلفن همراه

درآمد خدمات مخابراتی بیشتر از فروش گوشی‌های همراه است

کارشناسان بر اساس بررسی‌های جدید به این نتیجه رسیده‌اند که درآمد جهانی حاصل از خدمات مخابراتی بیشتر از درآمد فروش تلفن‌های همراه در بازار جهانی است که این اتفاق به واسطه گسترش شبکه‌های مخابراتی LTE و 3G رخ داده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که مطالعه جدید مرکز Strategy Analytics نشان می‌دهد، در فصل دوم سال جاری میلادی درآمد حاصل از فروش جهانی تلفن‌های همراه نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 24 درصدی داشته است و این در حالی بوده که در همین دوره زمانی درآمد حاصل از عملیات‌های مخابراتی و خدمات ارتباطی نسبت به فصل دوم سال 2012 میلادی 30 درصد رشد کرده است.
 
این جریان موجب شده است تا شرکت‌هایی که روی خدمات مخابراتی تمرکز کرده‌اند و در زمینه توسعه شبکه‌های LTE فعالیت می‌کنند، بیش از هر زمان دیگری سود ببرند.
 
این شرکت اعلام کرد که در سه ماهه دوم سال 2013 میلادی در مجموع 386 میلیون دستگاه تلفن همراه وارد جهان شده است و سامسونگ بیشترین سهم از این بازار را در اختیار داشته است. بد نیست بدانید شرکت کره‌ای سامسونگ در زمینه کسب درآمدهای عملیاتی نیز در دوره زمانی یاد شده بیشترین سود را در جهان کسب کرده است.

​​