باندپهن ثابت

ایجاد کمیسیون باند پهن توسط ITU و یونسکو

راه اندازی کمیسیون  باند پهن  توسط ITU  و یونسکو: کمیسیون باند پهن با همکاری ITU و یونسکو ،با هدف توسعه دیجیتال و به درخواست بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد راه اندازی شد.
 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از وبسایت شرکت ارتباطات زیرساخت، این کمیسیون در ماه می 2010، پنج سال پس از اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی (WSIS)  تأسیس شد.
 
 هدف این کمیسیون گنجاندن اولویت باند پهن در دستور کار سیاستهای بین المللی و القای باور به نقش کلیدی گستر ش باند پهن در هرکشوری، برای تسریع در پیشرفت  تا پایان سال 2015 است.
 
این کمیسیون شامل : مدیران عامل ارشد، برنامه ریزان صنعتی، سیاست گذاران ارشد و نمایندگان دولت، سازمانهای بین المللی ، دانشگاهها و سازمانهای مرتبط با توسعه  است.
 
برنامه ریزان  به  ارائه بینش و تجربه غنی در نحوه استقرار و استفاده از شبکه های باند پهن  به نفع جوامع و کاربران نهایی باور دارند.
 
  بر اساس نگاه این کمیسیون : شبکه های باند پهن زیرساخت های اساسی در یک جامعه مدرن، درست مثل جاده ها، برق یا آب هستند.
 
از سوی دیگر ابزاری منحصربفرد قدرتمندی برای تسریع پیشرفت به سوی اهداف توسعه هزاره هستند.
 
همچنین شبکه های باند پهن به طورقابل ملاحظه ای مقرون به صرفه و سودآور هستند و در هر دو حال و بطور یکسان در توسعه و اقتصاد درحال توسعه نقش دارند.
 
  باید توجه کرد که  شبکه های باند پهن زیربنای تمامی بخش های صنعتی ، خدمات عمومی و پیشرفت اجتماعی هستند ودولت نیز  ، برای  ارتقای بهره برداری   از شبکه های باند پهن و توسعه همکاری  های مشترک،  بایدبا صنعت در تعامل باشد.
 
این کمیسیون معتقد است که با سرعت بالا و اتصال به  ظرفیت بالای باند پهن اینترنت  تأثیر مستقیمی در توسعه اقتصادی و اجتماعی خواهد داشت و بدون زیرساخت های باند پهن و خدمات ، کشورهای درحال توسعه خطر محرومیت از مشارکت در رشد اقتصاد دیجیتال جهانی را در پیش رو دارند.
 
 این کمیسیون با هدف ترویج تصویب باند پهن  به دنبال برنامه ای  است که همه مردم جهان بتوانند از مزایای استفاده از باند پهن بهره مند شوند.

​​