تلفن همراه

براساس پیشبینی IDC امسال 1.8 میلیارد تلفن‌همراه وارد بازار جهانی می‌شود

مرکز تحقیقاتی IDC براساس بررسی‌های جدید خود اعلام کرد که تا پایان سال جاری میلادی 1.8 میلیارد دستگاه تلفن‌همراه وارد بازار جهانی می‌شود که از بین آن‌ها یک میلیارد دستگاه گوشی هوشمند خواهد بود.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز IDC در گزارش جدید خود رشد بازار جهانی تلفن‌های همراه در سال 2013 میلادی نسبت به سال قبل از آن را 7.3 درصد اعلام کرده است. لازم به ذکر است که این مرکز پیش‌تر گفته بود در سال جاری میلادی شاهد رشد 5.3 درصدی این بازار خواهیم بود.
 
کارشناسان این مرکز توضیح داده‌اند که افزایش تمایل بازارهای نوظهور برای خرید تلفن‌های همراه و همچنین رشد فروش گوشی‌های هوشمند با قیمت کمتر از 200 دلار مهم‌ترین مواردی محسوب می‌شوند که پیش‌بینی‌های IDC را در مورد این بازار تغییر داده‌اند.
 
"رامون لاماس"(Ramon Llamas) مدیر تحقیقات موبایلی مرکز IDC در این خصوص گفت: «دو سال قبل برای نخستین بار حدود نیم میلیارد دستگاه گوشی هوشمند وارد بازار جهانی شد و تعجب همگان را برانگیخت. اما دو برابر شدن این رقم ظرف دوره زمانی دو سال نشان می‌دهد که این ابزار تا چه اندازه نزد کاربران محبوبیت دارد. گوشی هوشمند که زمانی یک ابزار لوکس محسوب می‌شود، امروزه مهم‌ترین ابزار برقراری ارتباط بین میلیاردها انسان است».
 
این مرکز پیش‌بینی کرده است که سیستم‌عامل iOS با سرعت آهسته در این بازار پیش می‌رود و در سال 2017 میلادی تنها صاحب 18 درصد این بازار خواهد بود. در مقابل، سیستم‌عامل اندروید سه‌چهارم این بازار را از آن خود خواهد کرد و در سال 2017 سهم آن از بازار جهانی گوشی های هوشمند 68 درصد خواهد بود. همچنین گفته شده است که ویندوز فون تا آن زمان دو برابر رشد خواهد کرد و صاحب 10 درصد این بازار خواهد شد.

​​