فناوری اطلاعات

اینتل دنیای نرم‌افزار و سخت‌افزار را به‌روز کرد

این شرکت در معرفی نسل جدید محصولات خود از پردازنده چندهسته‌ای SoC مبتنی بر فناوری 22 نانومتری، رایانه همراه Chromebook مبتنی بر معماری Haswell و چهارمین نسل از پردازنده‌های Core vPro برای کاربران تجاری رونمایی کرد.
 
 
شرکت اینتل از آغاز طرح جدیدی خبر داد که به موجب آن نسل جدید فناوری‌ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خود را روانه بازار می‌کند.
 
به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، این شرکت در معرفی نسل جدید محصولات خود از پردازنده چندهسته‌ای SoC مبتنی بر فناوری 22 نانومتری مخصوص رایانه‌های لوحی، رایانه همراه Chromebook مبتنی بر معماری Haswell و چهارمین نسل از پردازنده‌های Core vPro برای کاربران تجاری رونمایی کرد.
 
دیگر فناوری‌های جدید اینتل شامل ظرفیت‌های افزوده شده به سرویس‌های پردازش ابری و سری ابزارها و نرم‌افزارهای جدید این شرکت می‌شدند که با انواع فضاهای پلتفورمی از جمله اندروید، کروم Chrome و ویندوز سازگاری داشتند.
 
دوگ فیشر( Doug Fisher) مدیر گروه نرم‌افزار و خدمات اینتل در این باره گفت: «از آنجایی که ابزارهای همراه بین کاربران جهانی شخصی و شخصی‌تر می‌شوند، اینتل در این زمینه نوآوری‌های فراوانی عرضه کرده است، تا مبتنی بر آن‌ها بتواند نسل جدید خدمات خود را ارایه دهد و امکان تجربه جدید کاربران شخصی و سازمانی در دنیای فناوری را فراهم آورد».
 
فیشر همچنین خاطرنشان کرد که شرکت اینتل در نسل جدید پردازنده‌های مرکزی 64 بیتی خود از سیستم‌عامل اندروید پشتیبانی می‌کند و این امکان را برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری فراهم می‌آورد، تا با سیستم‌های حافظه‌ای بیش از 4 گیگابایت بتوانند نسل جدید دستگاه‌های الکترونیکی را طراحی و تولید کنند.

​​