بازار سرمایه

سهام تویتر وارد بازار بورس میشود

توییتر تازه‌ترین شرکت فعال در دنیای فناوری است که قرار است سهام آن در بازار سهام عرضه شود.
 
به گزارش فارس به نقل از گاردین، این شرکت درخواست خود برای فعالیت در بازار سهام را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارائه کرده است.
 
این شرکت هرگونه تمایل به فروش توییتر به شرکت‌های ثالث را رد کرده است. توییتر خدمات میکرووبلاگ نویسی ارائه می‌دهد و میلیون‌ها نفر در آن عضویت دارند. تعداد کابران فعال این سایت هم اکنون به حدود 200 میلیون نفر می‌رسد.
 
کارشناسان در مورد احتمال و میزان موفقیت توییتر تردید دارند. حدود یک سال قبل انتشار خبر حضور فیس بوک در بازار سهام نیز با استقبال مواجه شد. اما سقوط سریع ارزش سهام این شرکت بعد از مدت کوتاهی فعالیت ناظران را در مورد موفقیت شرکت‌های فناوری در بورس بدبین کرد.
 
با توجه به محرمانه بودن درخواست توییتر برای حضور در بازار سهام، تحولات مرتبط با این موضوع نیز دقیقا مشخص نیست. توییتر در ماه‌های اخیر برای افزایش درآمد به پذیرش تبلیغات روی آورده و تلاش کرده بود سیستم تبلیغاتی خود را نیز هر چه بیشتر هدفمند کند.
 
توییتر به تازگی شرکت MoPub را نیز خریداری کرده که در زمینه ارائه خدمات تبلیغاتی بر روی گوشی های همراه فعال است و از آن زمان تاکنون فعالیت‌های تبلیغاتی همراه توییتر شتاب بیشتری گرفته است.

​​