فناوری اطلاعات

برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای از ۲۶ شهریور تا ۲۹ شهریور در برج میلاد

منبع: همشهری آنلاین
اواخر شهریور‌ماه برج میلاد میزبان اتفاقات بسیاری است از برگزاری مسابقات مقدماتی بازی‌های جام جهانی رایانه‌ای گرفته تا برگزاری جشنواره فرهنگی، اجتماعی و تفریحی اندونزی و متعاقب آن اجرای برنامه‌های متنوع به مناسبت هزار سال دوستی بین ایران واندونزی ازجمله آنهاست.
هوشیار پارسیان مدیرعامل برج میلاد همچنین از برپایی جشنواره‌های مشابهی در مهر‌ماه توسط انجمن‌های دوستی ایران و ایتالیا و در اوایل آبان‌ماه توسط انجمن دوستی ایران و برزیل در برج میلاد خبر داد.وی همچنین از برگزاری مسابقات بازی‌های رایانه‌ای از 26تا 29شهریور‌ماه در برج میلاد خبر داد و گفت: برنده این مسابقات به‌عنوان نماینده ایران در آبان‌ماه در جام جهانی مسابقات بازی‌های رایانه‌ای که در فرانسه برگزار می‌شود شرکت می‌کند.
 
او با اشاره به برگزاری هر ساله جام جهانی این مسابقه در شهر پاریس اظهار کرد: سال گذشته حدود هزار و 100نفر شرکت‌کننده از سراسر ایران داشتیم که 6نفر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و از میان آنها نیز یک نفر برای مسابقات جهانی رایانه‌ای به پاریس اعزام شد که موفق شد جزو 8نفر برتر مسابقه پاریس باشد.
 
بنا براین گزارش از آنجایی که 20میلیون نفر علاقه‌مند بازی‌های رایانه‌ای در کشور وجود دارد ایران در تلاش است تا سهمیه خود را در بازی‌های رایانه‌ای جهانی از یک به 2نفر افزایش دهد.مدیرعامل برج میلاد با بیان اینکه براساس برآورد جامعه آماری بیشترین شرکت‌کنندگان بازی‌های رایانه‌ای 17تا 30ساله هستند، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مسابقات به سایت cgame. ir  مراجعه کنند.

​​