باندپهن ثابت

خسروی از افزایش ظرفیت شبکه اینترانت کشور تا پایان امسال خبرداد

منبع: ایسنا
مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت گفته است: تاکنون ظرفیت شبکه اینترانت کشور از ۱۴ گیگابیت بر ثانیه در سال ۸۷ به ۵۵۰ گیگابیت بر ثانیه توسعه یافته و در نظر است تا پایان امسال با افزایش بیش از دو برابری به ۱۲۰۰گیگابیت بر ثانیه برسد.
 
محمود خسروی با اشاره به اینکه ظرفیت سیستم VOIP در سال 92 به 20 هزار مکالمه همزمان ارتقاء پیدا کرد، تاکید کرده است: سیستم VOIP که با ظرفیت 17هزار و 500 مکالمه همزمان در سال 91 راه‌اندازی شد، در سال 92 به 20 هزار مکالمه همزمان ارتقاء پیدا کرد.
 
وی با بیان اینکه ترانزیت ارتباطات بین‌الملل از حدود STM1 2 در سال 84 به 750 STM1 تا خرداد 92 افزایش یافته، خاطرنشان کرده است: پیش‌بینی می‌شود ترانزیت ارتباطات بین‌الملل به STM1 تا پایان سال 92 توسعه یابد.
 
او با اشاره به حضور موثر شرکت ارتباطات زیرساخت در عرصه‌ی ارتباطات منطقه‌ای و بین‌المللی درخصوص افزایش پهنای باند بین‌الملل نیز گفته است: پهنای باند بین‌الملل از Gbps 1/4 در شهریور سال 84 به Gbps 110 در ابتدای مرداد سال 92 افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود به Gbps 200 تا پایان سال 92 توسعه یابد.
 
مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات گفته است: توسعه شبکه ملی زیرساخت ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار از فناوری‌های نوین به منظور تامین پهنای باند و خدمات مورد نیاز متقاضیان مختلف کشور و بین‌المللی به صورت یکپارچه، پایدار، قابل اطمینان و ایمن جز اهداف کلان این شرکت دنبال می‌شود.

​​