تلفن همراه

تصاویر نسخه جدید اندروید منتشر شد

در حالی که از مدتی قبل اخبار فراوان در مورد نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید گوگل منتشر شد، منابع آگاه نخستین تصاویر از این محصول را که Android 4.4 KitKat نام گرفته است را منتشر کردند و تفاوت‌های آن نسبت به نسخه کنونی اندروید را نشان دادند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این نسخه از سیستم‌عامل اندروید در بخش رابط کاربری تفاوت‌های فراوانی نسبت به مدل کنونی دارد و علاوه بر این، بخش مخصوص پیام‌ها و همچنین برقراری تماس نیز در آن تغییر کرده است.
 
بخش مخصوص برقراری تماس در این رابط کاربری از نظر گرافیکی تغییر کرده است و کلیدها با خطوط باریک از هم متمایز شده‌اند و با نور ملایم نشان داده می‌شوند. در بخش پیام‌ها نیز سیستم کنترلی تغییرات فراوان کرده است. در حالی که در آخرین نسخه کنونی اندروید ابزارهای کنترلی پیام‌رسان در قسمت پایین قرار دارند، در نسخه بعدی این ابزارها به قسمت بالا و در سمت راست منتقل شده‌اند و نور این بخش نیز تغییر یافته است.
 
همچنین این سیستم‌عامل جدید تصاویر و آیکون برنامه‌ها در منوی اصلی خود را به صورت متفاوت نشان می‌دهد. این تغییر رنگ‌ها در قسمت اجرای هر یک از ابزار نیز دیده می‌شود.
 
این طور که منابع آگاه پیش‌بینی کرده‌اند، شرکت گوگل نسخه جدید سیستم‌عامل موبایلی خود موسوم به Android 4.4 KitKat را فصل دوم ماه اکتبر همراه با گوشی هوشمند Nexus 5 عرضه می‌کند.
 
Close window
 
Close window
 
Close window
 
Close window

​​