تلفن همراه

۹۱درصد ابزارهای موبایلی بارگذاری شده در جهان رایگان هستند

مرکز تحقیقاتی گارتنر بر اساس مطالعه جدید خود به این نتیجه رسیده است که تا پایان سال 2013 میلادی درمجموع 102 میلیارد ابزار و برنامه موبایلی در سراسر جهان بارگذاری می‌شود و 90 درصد آن‌ها مربوط به ابزارهای ارایه شده روی فروشگاه اینترنتی App Store اپل و Play Store گوگل است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که گارتنر در گزارش جدید خود توضیح داده است، این میزان بارگذاری موجب خواهد شد تا درآمد بازار جهانی ابزارهای موبایلی در سال جاری میلادی به 26 میلیارد دلار برسد و این فرآیند همچنان سیر صعودی خود را دنبال کند.
 
با این وجود باید توجه داشت که ابزارهای رایگان همچنان بیشترین محبوبیت را نزد کاربران جهانی دارند. گارتنر گفته است که امسال 83 میلیارد ابزار و برنامه رایگان در سراسر جهان بارگذاری می‌شود که این رقم معادل 91 درصد از کل برنامه‌های موبایلی بارگذاری شده در سال 2013 می‌باشد.
 
همچنین گفته شده است که بازار خریدهای داخل ابزاری کاربران و همچنین تبلیغات موبایلی در حال پیشرفت است و امسال 17 درصد از کل درآمد بازار ابزارهای موبایلی به این بخش اختصاص میابد. کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که در سال 2017 میلادی 48 درصد درآمد بازار جهانی ابزارهای موبایلی از این بخش حاصل خواهد شد.
 
گارتنر همچنین گزارش داده است که در سال 2017 میلادی در مجموع 268 میلیارد ابزار و برنامه موبایلی در سراسر جهان بارگذاری می‌شود و درآمد این بازار در آن سال به 77 میلیارد دلار می‌رسد.

​​