تلفن همراه

سامسونگ نخستین گوشی جهان با نمایشگر منحنی را عرضه می‌کند

پس از سال‌ها تلاش و توسعه گوشی‌های هوشمند، هنوز محصولی در این زمینه عرضه نشده است که نمایشگر منحنی داشته باشد. اما شرکت کره‌ای سامسونگ می‌گوید که تا ماه آینده نخستین گوشی هوشمند جهان با این شکل و شمایل را به دست کاربران جهانی خواهد رساند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که یکی از مدیران ارشد سامسونگ اعلام کرده است، این شرکت کره‌ای قصد دارد در ماه اکتبر از سال جاری میلادی گوشی هوشمند مجهز به نمایشگر منحنی را روانه بازار کند.
 
البته مقامات سامسونگ از دادن توضیحات بیشتر در این زمینه خودداری کرده‌اند و هنوز تاریخ دقیق عرضه این محصول و قیمت نهایی آن اعلام نشده است.
 
برخی کارشناسان اعلام کرده‌اند که این گوشی هوشمند مبتنی بر سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ موسوم به Tizen عرضه می‌شود و برخی دیگر هم اظهار داشتند که سامسونگ این محصول را بر پایه سیستم‌عامل اندروید عرضه می‌کند.
 
شرکت سامسونگ به تازگی حق امتیازی را به ثبت رسانده است که بر پایه آن می‌تواند گوشی‌های هوشمند جدید را همراه با نمایشگرهای منحنی تولید کند. البته هنوز به درستی مشخص نشده است که چنین گوشی هوشمندی تا چه اندازه می‌تواند بر بازار جهانی اثرگذار باشد.

​​