لبه تکنولوژی

عینکی که مترجم همزمان است

ژاپنی‌ها عینکی را در نمایشگاه تجهیزات الکترونیکی CEATEC به نمایش گذاشته‌اند که می‌تواند در زمان حقیقی زبان ژاپنی را برای افرادی که این زبان را نمی‌شناسند،‌به زبانی قابل فهم ترجمه کند.
براساس گزارش فاکس‌نیوز، شرکت NTT Docomo با ترکیب دوربین‌ها و رایانه عینکی ابداع کرده‌است که می‌تواند نمایی کاملا متفاوت از آنچه کاربر عینک می‌بیند را در برابر دیدگانش قرار دهد.
 
یکی از کاربرد‌های این عینک تبدیل کردن زبان ژاپنی به زبانی ترکیبی از نشانه‌های قابل درک برای کاربر عینک است،‌برای مثال می‌تواند لیست غذاها در رستوران‌های ژاپنی،‌جایی که به ندرت می‌توان منوهای غیر‌ژاپنی در آنها یافت را به مجموعه‌ای از نشانه‌های قابل فهم تبدیل کند.
 
عینک مترجم
 
به گفته این شرکت، فناوری تشخیص حروف امکان ترجمه آنی زبان را برای کاربرانی که به کشورهای خارجی سفر می‌کنند و به زبان آن کشورها آشنایی ندارند فراهم خواهد آورد.
 
کاربرد دیگر این عینک تبدیل کردن هر نوع سطحی به صفحه لمسی است. کاربر با استفاده از انگشتر ویژه‌ای که به دست دارد اطلاعات مکانی را به این ابزار انتقال داده و کاربران می‌توانند با استفاده از این عینک به جستجوی اینترنتی بپردازند.
 
دیگر کاربرد این عینک قابلیت تشخیص چهره برای یافتن هویت افراد و سمت شغلی آنها است.

​​