تلفن همراه

سامسونگ تراشه موبایلی قوی‌تر و کم‌مصرف‌تر عرضه می‌کند

منابع خبری گزارش دادند که سامسونگ در حال کار کردن روی نسل جدید تراشه‌ها با کارآمدی بالاتر می‌باشد تا به کمک آن بتواند نسل آتی گوشی‌های هوشمند خود را به گونه‌ای روانه بازار کند که با مصرف اندک باتری، بتوانند بیشترین و بالاترین سرعت و قدرت را در اختیار کاربران بگذارند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت کره‌ای اعلام کرد که در حال کار کردن روی نسل جدید تراشه‌هایی است که مبتنی بر سیستم‌های نیمه‌رسانای 14 نانومتری ساخته می‌شوند. بر این اساس می‌توان گفت که نسل آتی تراشه‌های سامسونگ 50 درصد کوچکتر از مدل‌های کنونی که با فناوری 28 نانومتری ساخته می‌شوند به دست کاربران جهانی می‌رسد.
 
این تراشه‌ها به واسطه فناوری جدید نیمه‌رسانا انرژی کمتری مصرف می‌کنند، کمتر داغ می‌شوند و در کنار آن فضای بیشتری برای افزودن قطعات مختلف داخل گوشی وجود دارد.
 
منابع آگاه همچنین توضیح داده‌اند که تراشه جدید سامسونگ از نظر اندازه نصف تراشه 28 نانومتری موجود در گوشی هوشمند Galaxy S4 ساخته می‌شود.
 
پیش از این گفته شده بود که سامسونگ در نظر دارد نسل آتی تراشه‌های 28 نانومتری خود را مبتنی بر فناوری 20 نانومتری تولید کند. اما این طور که اخبار جدید منتشر شده از سوی این شرکت کره‌ای نشان می‌دهند، سامسونگ قصد تولید تراشه‌های 14 نانومتری را دارد.

​​