تلفن همراه

خمیده‌های سامسونگ و ال جی چه تفاوت‌هایی دارند

رقابت شرکت‌های سازنده گوشی تلفن همراه تا حدی است که هر روز قابلیت‌های جدید و بعضا عجیبی را رونمایی می‌کنند. این امکانات یک روز قابلیت تشخیص اثر انگشت است و روز دیگر صفحه نمایش خمیده که در نگاه اول کاملا عجیب و آزاردهنده به نظر می‌رسد.
 
lg-g-flex-11.jpg
 
تصور در دست گرفتن یک گوشی خمیده کمی سخت و اصلا خوش دست به نظر نمی‌رسد. همچنین به نظر می‌رسد این دو گوشی به دلیل خمیدگی فاقد پن(قلم) خواهند بود.
 
اما به رغم این مسائل شرکتهای سازنده گوشی برای در دست گرفتن نبض بازار ایده‌های مختلفی را امتحان می‌کنند. شرکتهای سامسونگ و ال جی که اولین گوشیهای هوشمند با نمایشگر خمیده را رونمایی کرده‌اند؛ برای سنجیدن ذائقه مردم این گوشی‌ها را در مرحله اول فقط برای بازار کره جنوبی در نظر گرفته‌اند.
 
گوشی خمیده ال جی G فلکس و گوشی خمیده سامسونگ گالکسی راند نام دارد که در اینجا به تفاوتهای این دو گوشی عجیب اشاره می‌کنیم.
 
1 - تفاوت‌ اصلی این دو گوشی این است که گوشی سامسونگ در جهت عرض خمیدگی دارد در حالیکه گوشی ال جی در جهت طول خمیده است. به نظر می‌رسد وضعیت خمیدگی گالکسی راند کمک می‌کند تا بهتر در گودی دست قرار بگیرد و در جیب راحت‌تر خواهد بود.
 
2 – وضوح تصویر: وضوح نمایشگر سامسونگ گالکسی راند فول اچ دی و وضوح G Flex اچ دی(720 پیکسل) است.
 
3 – از حیث سایز نمایشگر، گوشی ال جی صفحه نمایش 6 اینچی و گوشی سامسونگ از صفحه نمایشگر 5.7 اینچی بهره می‌برد.
 
4 – رم محصول خمیده ال جی 2 گیگابایت و رم گوشی سامسونگ 3 گیگابایت است.
 
5 – وزن گالکسی راند(ROUND) سامسونگ از ال جی G فلکس کمتر است. گوشی سامسونگ 154 گرم و گوشی ال جی 177 گرم است.
 
6- توان باتری گوشی سامسونگ ۲۸۰۰ میلی آمپر و توان باتری جی فلکس ال جی ۳۵۰۰ میلی آمپر است.
 
7 – گوشی سامسونگ به پورت اینفرارد مجهز است اما گوشی ال جی فاقد این پورت است و نمیتوان از آن به عنوان کنترل تلویزیون استفاده کرد.
 
8- یک ویژگی برجسته‌ ال جی G فلکس قابلیت برطرف‌شدن خودکار خط و خش‌های مختصر در قاب پشتی گوشی ظرف چند ثانیه است. شرکت ال.جی این قابلیت را با توانایی کاراکتر اصلی فیلم X-MEN در درمان خود مقایسه کرده که تاحدی عجیب به نظر می‌رسد.

​​