تلفن همراه

سونی فهرست کیت‌کت‌خورها را اعلام کرد

منبع: ایسنا
سونی فهرست آن دسته از گوشی‌های خود را که نسخه جدید سیستم عامل اندروید موسوم به کیت کت را دریافت خواهند کرد اعلام کرد.
 
کاربران گوشی‌های هوشمند سخت منتظر این هستند که بدانند نسخه جدید اندروید برای چه گوشی‌هایی عرضه خواهد شد.
 
در لیست اعلام شده توسط سونی پنج گوشی هستند که قطعا این نسخه را دریافت می‌کنند. اکسپریا زد وان، اکسپریا زد اولترا، اکسپریا زد ال، اکسپریا زد و تبلت اکسپریا زد دستگاه‌هایی هستند که قطعا اندروید ۴٫۴ کیت کت را دریافت می‌کنند.
 
هنوز زمان دقیق به‌روزرسانی این محصولات اعلام نشده ولی از ماه آینده شروع خواهد شد و برای کشورهای مختلف متفاوت خواهد بود.
 
اما نکته جالب در مورد لیست سونی عدم مشاهده نامی از اکسپریا ZR و SP در این بین است.
 
گوشی ZR که مشخصاتی مشابه پرچمدار سونی یعنی اکسپریا Z دارد جایی در برنامه‌های سونی برای اندروید ۴٫۴ کیت کت ندارد.
 
علاوه بر ZR جای خالی اکسپریا SP نیز که پس از گوشی‌های سری Z سونی قدرتمند ترین محصول سونی تا به امروز بوده نیز به شدت احساس می‌شود.
 
این در حالیست که شرکت گوگل اعلام کرده بود که گوشیهایی که رم 512 داشته باشند از اندروید 4.4 کیت کت پشتیبانی می‌کنند، بنابراین تعداد زیادی گوشی می‌توانند این بروزرسانی را دریافت کنند اما در حال حاضر تنها نام همین چند گوشی برای دریافت این به‌روزرسانی اعلام شده است.
 
سونی در توضیح این تصمیم خود اعلام کرده محصولات نام برده لیست اولیه سونی برای به روزرسانی گوشی‌های اکسپریا به کیت کت است و در آینده نزدیک گوشی‌های دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد.
 
همچنین گوشیهای قدیمی‌تر سونی که در سال 2012 رونمایی شده اند شامل Xperia T، Xperia TX و Xperia V نیز نسخه 4.3 اندروید آبنبات پاستیلی را دریافت خواهند کرد.
 
سونی اولین کمپانی است که برنامه خود را برای به‌روزرسانی گوشی‌هایش به اندروید 4.4 منتشر کرده است.
 
نسخه جدید سیستم عامل اندروید گوگل موسوم به کیت کت( نسخه 4.4) اخیرا همزمان با رونمایی از گوشی نکسوس 5 رونمایی شده است. به گفته گوگل، گوشی‌های سری نکسوس به جز نکسوس سامسونگ که زمان زیادی از معرفی آن می‌گذرد، این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد.

​​