تلفن همراه

آی دی سی: سرمایه 2.04 تریلیون دلاری صنعت جهانی IT طی سال 2013

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، مجموع هزینه‌ها و سرمایه‌های بازار جهانی فناوری اطلاعات طی سال 2013 میلادی از پایان بحران اقتصادی جهان تاکنون به کمترین حد خود می‌رسد و پس از آن در سال 2014 میلادی جان دوباره می‌گیرد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC در آخرین نسخه از گزارش "کتاب سیاه جهان" اعلام کرد که طی سال جاری میلادی میزان پول پرداخت شده در صنعت جهانی فناوری اطلاعات نسبت به سال قبل رشد 4 درصدی را تجربه می‌کند تا با این رقم مجموع سرمایه‌های این بازار به 2.04 تریلیون دلار برسد که این رقم از رشد 5 درصدی سال گذشته کمتر است.
 
کارشناسان پایین آمدن رشد مالی صنعت جهانی IT را به دلیل کاهش رشد بازارهای روبه‌رشدی مانند چین و روسیه می‌دانند.
 
شرکت تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که طی سال 2014 میلادی بازار چین تقویت می‌شود و این مسئله در کنار رشد بازار آمریکا و اروپا صورت می‌گیرد تا با این توضیحات، رشد سرمایه‌های بازار جهانی IT به بیش از 5 درصد برسد و مجموع سرمایه‌ها از 2.14 تریلیون دلار هم بیشتر شود.
 
لازم به ذکر است که بیش از نیمی از رشد مربوط سال جاری میلادی مربوط به گسترش هرچه بیشتر بازار جهانی گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی می‌شود. با حذف دستگاه‌های الکترونیکی همراه از بازار جهانی IT، این صنعت طی سال جاری میلادی در مجموع 2.6 درصد رشد خواهد کرد.

​​