تلفن همراه

گارتنر: نیمی از گوشی‌های فروخته شده هوشمند است

مرکز تحقیقاتی گارتنر در گزارش جدید خود اعلام کرد که طی فصل سوم سال جاری میلادی در مجموع 455.6 میلیون دستگاه تلفن همراه در سراسر جهان فروخته شده است که این رقم رشد 5.7 درصدی این جریان نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این دوره زمانی مشخص شد که 55 درصد گوشی‌های فروخته شده در جهان را گوشی‌های هوشمند تشکیل می‌دادند که این رقم بیشترین میزان در طول تاریخ بوده است.
 
طی سه ماهه سوم سال 2013 میلادی در مجموع 250.2 میلیون دستگاه گوشی هوشمند به کاربران جهانی فروخته شد که این رقم افزایش 45.8 درصدی فروش جهانی گوشی‌های هوشمند نسبت به فصل سوم سال 2012 میلادی را نشان داد.
 
در فصل سوم امسال آسیا پسیفیک بزرگترین بازار فروش گوشی‌های هوشمند در جهان بود فروش گوشی‌های هوشمند در آن با رشد 77.3 درصدی و فروش مجموع تلفن‌های همراه در آن با رشد 11.9 درصدی همراه بود.
 
از دیگر مناطقی که فروش گوشی‌های هوشمند در آن افزایش قابل ملاحظه یافت می‌توان به اروپای غربی اشاره کرد که برای نخستین بار طی سال جاری میلادی این جریان در منطقه یاد شده سیر صعودی را دنبال کرد. همچنین گفته شد که طی این دوره سه ماهه در آمریکا نیز فروش گوشی‌های هوشمند نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شد.
 
محققان گارتنر پیش‌بینی کردند که در سال 2013 میلادی درمجموع 1.81 میلیارد دستگاه تلفن همراه در سراسر جهان فروخته می‌شود که این رقم نسبت به گوشی‌های فروخته شده در سال قبل 3.4 درصد بیشتر است.

​​