تلفن همراه

نقشه نوکیا روی گوشی‌های Jolla!

گوشی‌های هوشمند Jolla که توسط گروهی از کارمندان اسبق شرکت نوکیا تولید می‌شوند، از هم‌اکنون به فناوری ویژه نقشه الکترونیکی نوکیا موسوم به Here هم مجهز شده‌اند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سرویس نقشه‌های الکترونیکی Here به گونه‌ای طراحی شده است که از این پس روی سیستم‌عامل Sailfish OS در گوشی‌های هوشمند شرکت Jolla نیز ارایه می‌شود.
 
"تامی پینیماکی"( Tomi Pienimäki) مدیرعامل شرکت Jolla در این خصوص گفت: «ما بسیار خرسندیم که HERE به عنوان یکی از توانمندترین سرویس‌های راهیاب و نقشه الکترونیکی مبتنی بر فضای پردازش ابری در نسل جدید گوشی های هوشمند ما مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سرویس به ما کمک می‌کند بتوانیم تجربه استفاده از نقشه‌های الکترونیکی را برای مشتریان خود تغییر دهیم».
 
سیستم‌عامل Sailfish OS همچنین سازگار با سیستم‌عامل اندروید ساخته شده است و به همین خاطر کاربر به راحتی می‌تواند ابزارهای اندرویدی را روی این گوشی‌ها نصب کند. این اتفاق به دنبال ایجاد قابلیتی موسوم به Myriad AG در سیستم‌عامل اندروید رخ می‌دهد.
 
مدیرعامل شرکت Jolla در ادامه توضیح داد: «استراتژی‌ ما همیشه بر این بوده است که محبوب‌ترین سرویس‌ها را با بهترین کیفیت به دست مشتریان خود برسانیم و در همین راستا سرویس HERE را هم‌اکنون ارایه کرده‌ایم. باید توجه داشت که این روند در آینده نیز دنبال خواهد شد».

​​