فناوری اطلاعات

ابزارهای پیام‌رسان اجتماعی متحول می‌شوند

بازار ابزارهای ارتباطی اجتماعی با سرعت قابل ملاحظه در حال تحول و گسترش است و کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد مشترکان این ابزارهای ارتباطی از چند صد میلیون هم فراتر رفته است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پیش‌بینی شده است که میزان محبوبیت این قبیل ابزارهای اجتماعی در سال 2014 بیشتر شود و در کنار آن خدمات پیام‌رسان اجتماعی نیز به صورت گسترده‌تر در اختیار کاربران قرار گیرند.
 
مرکز تحقیقاتی Ovum با بررسی‌های جدید خود به این نتیجه رسیده است که در سال 2014 میلادی رقابت بین عرضه‌کنندگان ابزارهای پیام‌رسان اجتماعی افزایش میابد و گسترش هرچه بیشتر ابزارهای موبایلی شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ای، اثرات قابل ملاحظه‌ای را در این بازار برجا می‌گذارد.
بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی Ovum، ابزارهای ارتباطی از جمله Line و WhatsApp که در این زمینه پیشتاز بودند در حال تغییرات گسترده هستند و نحوه تعامل کاربران با آن‌ها نیز عوض می‌شود. 
این ابزارها هم‌اکنون علاوه بر ارسال پیام، امکان انتقال صدا را نیز فراهم می‌کنند و بازی‌های موبایلی را نیز در اختیار کاربران می‌گذارند. 
 

​​