باندپهن

وزیر ارتباطات: به دنبال گسترش همکاری های ارتباطاتی با ارمنستان هستیم/برقراری لینک فیبر از مسیر جلفا-نودوز

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:به دنبال گسترش همکاری های ارتباطاتی بین ایران و ارمنستان هستیم دو کشور ایران و ارمنستان همواره روابط خوبی در بخش های مختلف داشته اند و بر همین اساس گسترش همکاریهای ارتباطاتی و مخابراتی بین دو کشور می تواند برای طرفین نتایج مطلوبی را در پی داشته باشد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات: دکتر محمود واعظی صبح امروز در دیدار با گریگور آرکیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بر این باور هستیم که هر چه روابط خود را با کشور ها به خصوص کشورهای همسایه گسترده تر کنیم مسوولین، تجار و مردم از نتایج مطلوب این روابط حسنه بهره خواهند برد.
 
وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات همچنین از برقراری ارتباط از طریق فیبرنوری از دو نقطه ی جلفا و نودوز به ارمنستان خبر داد و گفت: این دو مسیر ترافیک دیتا را افزایش داده واین ارتباط می تواند بین مراکز علمی و دانشگاهی دو کشور باعث ارتباط سریع می شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران، بنا داریم ترانزیت دیتا را با کشورهای همسایه خود افزایش دهیم و تا سال آینده این ظرفیت به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.
 
دکتر واعظی همچنین افزایش همکاری های دو کشور در زمینه ارتباطات پستی را دارای اهمیت خواند و تصریح کرد: ما در وزارت ارتباطات وفناری اطلاعات خواهان ایجاد تحول در زمینه پست هستیم و این ارتباطات دو جانبه با کشورها مختلف می تواند به این امرسرعت بخشد.
 
دکتر واعظی افزود: ما در ایران بخش خصوصی فعالی در زمینه مخابرات و تجهیزات مخابراتی داریم که در زمینه های فنی و مهندسی و تجهیزاتی می توانند با کشور ارمنستان همکاری کنند.
در ادامه این جلسه گریگور آراکلیان سفیر ارمنستان در ایران اظهار داشت: با توجه به این که دو کشور ایران و ارمنستان روابط خوبی در زمینه سیاسی دارند امیدواریم در زمینه پست و مخابرات و دیتا نیز این روابط گسترش یابد.
 
آراکیان در پایان خواستار چاپ تمبر یاد بود بین دو کشور ایران و ارمنستان شد که با استقبال وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مواجه شد.

​​