باندپهن ثابت

رگولاتوری از اعلام آمادگي مخابرات براي تعامل با PAPها خبرداد

معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي از اعلام آمادگي شركت مخابرات ايران براي تعامل با شركت‌هاي خدمات انتقال داده و ادامه فعاليت اين شركت‌ها در مراكز مخابراتي مبتني بر فيبرنوري خبر داد.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، حسن رضواني افزود: با توجه به اينكه تغييرات ايجاد شده از سوي شركت مخابرات ايران در توسعه و به روز رساني شبكه‌هاي مخابراتي از جمله توسعه فيبرنوري ممكن است منجر به بروز برخي مشكلات و ايجاد محدوديت‌ها در ارائه خدمات شركت‌هاي خدمات انتقال داده‌ها (PAP) شود. بر همين اساس شركت مخابرات ايران در چارچوب مفاد مصوبه 97 كميسيون تنظيم مقررات ارتباط آمادگي خود را براي تعامل با شركت‌هاي PAP به رگولاتوري اعلام كرده است. 
 
وي گفت: شركت‌هاي متقاضي دريافت امكانات براي ارائه خدمات در محدوده پوشش شبكه سيستم‌هاي نوري MSAN و DLC مي‌توانند درخواست خود را براساس فرايندهاي پيش‌بيني شده در مصوبه 97 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به شركت مخابرات ايران ارائه كنند. 
 
رضواني درباره نحوه نظارت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي بر اين تعامل تصريح كرد: رگولاتوري بر روند اين تعامل نظارت مستمر و قاطع داشته و شركت‌هاي خدمات انتقال داده‌ها بايد در چارچوب قوانين مربوط از اين خدمات بهره‌مند شوند.

​​