تلفن همراه

توضیحات زیرساخت درباره اینترنت همراه؛ نه اپراتورها مقصرند، نه زیرساخت؛ کندی اینترنت تقصیر سایت‌هاست!

معاون بهره‌برداری و مدیریت شبکه شرکت ارتباطات زیرساخت در ارتباط با مشکلاتی که کاربران در زمینه اینترنت تلفن همراه (GPRS) دارند خاطرنشان کرد: در حال حاضر سایت‌های مختلف تغییرات بسیاری نسبت به سال‌های قبل کرده‌اند و به دلیل خدمات مختلف وبی که در صفحه اول آن‌ها ارائه شده این صفحات سنگین و سرعت باز شدن آن‌ها پایین آمده است.
 
حسن کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که مشکلاتی که کاربران در حوزه اینترنت تلفن همراه با آن مواجه هستند، به شرکت ارتباطات زیرساخت بازمی‌گردد یا به پهنای باند اپراتورها؛ توضیح داد: اپراتورهای تلفن همراه برای ما با سایر شرکت‌های ارائه کننده خدمات اینترنت تفاوتی ندارند و در این میان ما به هر یک از این شرکت‌ها که درخواست پهنای باند داشته باشد پهنای باند لازم را واگذار خواهیم کرد.
وی با اشاره به درخواست‌های فعلی اپراتورهای اول و دوم برای ارائه خدمات نسل سوم ارتباطی (3G) اظهار کرد: در صورت دسترسی این اپراتورها به فن‌آوری نسل سوم قطعا سرعت ارائه اینترنت کاربران به مراتب افزایش خواهد یافت.
کریمی در پاسخ به این سوال که کاربرانی که از سیم کارتهای فعلی این اپراتورها استفاده می‌کنند با چه کیفیتی مواجه خواهند بود توضیح داد: قطعا می‌توان روی این نسل‌ هم بحث افزایش سرعت را پیگیری کرد و تا جایی که اطلاع داریم اکنون اقداماتی در این زمینه در دست انجام است.
معاون شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: البته باید به این نکته هم توجه داشت که به عنوان مثال صفحه ای که کاربران سه سال پیش استفاده می کردند صفحه ساده‌ای بود که دسترسی به آن ساده‌تر بود اما امروزه صفحه‌های وب در صفحه اول خود انواع امکانات مدیا را مورد استفاده قرار می دهند که این موضوع باعث می‌شود حجم این صفحات سنگین شده و صفحه دیرتر بالا آمده و در نتیجه کاربران فکر کنند که سرعت اینترنت پایین است.
وی در ادامه از کاربرانی که بر این باورند که با وجود و افزایش پهنای باندی که در کشور ایجاد شده سرعت اینترنت آن‌ها تغییر چشمگیری نداشته، اظهار کرد: خواهش ما این است که این کاربران حتما سرعت خود را تست کنند چرا که این تست به آن‌ها نشان خواهد داد که سرعت اینترنت افزایش یافته است اما همان طور که گفتم به همان اندازه که سرعت اینترنت افزایش یافته نیازمندی‌های صفحات وب برای باز شدن هم افزایش یافته است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر تمام اپراتورها تلاش خود را به کار می‌گیرند تا خدمات اینترنتی بهتری به کاربران خود ارائه کنند.
 

2 دیدگاه

  • محمد جواد فصاحت

    محمد جواد فصاحت

    خیلی مسخره بود،خیلی مسخره بودااااا چون حجم سایت ها بالا ست!!!!!!!! هاهاهاهاهاهاهاهاها پاسخ
  • امیر ب

    امیر ب

    ایستنای عزیز چرا کامنتهای کاربران و نمایش نمیدی؟ پس فلسفه این بخش نظرات چیه و چه فرقی با.تماس با ما. داره؟ آقای زیرساخت محترم! صفحه اصلی گوگل که تغییر زیادی نکرده یا مثلا همون سایت شرکت شما که بر بستر شبکه ملیه و ساده هم هست؟ وقتی من در شهرستان شفت گیلان همین الان تست کردم و کلا جی پی آر اس همراه اول قطعه و فقط ایرانسل کار میکنه یعنی چی؟ وقتی همه چیز مشهوده دیگه توجیه چرا؟ همه میدونن که تبادل اطلاعات بیسیم با دکل زمینی بسته به تعداد مشترکین هر محدوده و پهنای باند اختصاص داده شده به اون محدودست. مثل وایمکس و... وقتی ظرفیت مثلا برای 500 نفره ولی 3000 نفر استفاده میکنند همین میشه پاسخ

​​