رگولاتوری

جهانگرد از دستور رئیس جمهور برای تهیه برنامه جامع IT خبرداد

منبع: Fars News
رئیس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تهیه برنامه جامع فناوری اطلاعات گفت: رئیس‌جمهور انتظار دارد که IT در حوزه‌های مختلف نظیر اشتغال،‌ بهبود کیفیت زندگی و افزایش بهره‌وری نقش مؤثری داشته باشد.
 
 
نصرالله جهانگرد در نشست تخصصی کمیته ملی جامعه اطلاعاتی اظهار داشت: فناوری اطلاعات عاملی موثر در بهبود کیفیت زندگی، تحول اقتصادی و افزایش بهره وری محسوب می‌شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به اعتقاد و توجه دولت به این حوزه، ‌با داشتن برنامه‌ای منسجم و حساب شده، ‌می‌توان به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرد.
 
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر تهیه برنامه جامع فناوری اطلاعات تصریح کرد: رئیس جمهور از فناوری اطلاعات انتظاراتی دارد که در حوزه‌های مختلف نظیر اشتغال زایی،‌ بهبود کیفیت زندگی مردم و افزایش بهره‌وری نقش موثری داشته باشد.
 
وی با بیان این مطلب که باید از دستاوردهای مشترک میان دستگاه‌ها استفاده کنیم گفت: استفاده از تجربیات و امکانات بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف موجب می‌شود تا فعالیت‌های جزیره‌ای بوجود نیاید.
 
جهانگرد با بیان این مطلب که بیشتر تلاش‌ها در دستگاه‌های مختلف به خدمت رسانی رسیده است ادامه داد: به منظور افزایش بهره‌وری باید با یکپارچگی و هم‌افزایی  فعالیت‌ها، ‌از انجام فعالیت‌های موازی جلوگیری کنیم.
 
وی با اشاره به برگزاری اجلاس WSIS خاطرنشان کرد: باید گزارش‌های خوبی از فعالیت‌های صورت گرفته انجام شده در سال‌های اخیر توسط دستگاه‌ها آماده شود تا در این اجلاس ارائه شود.
 
رئیس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی ادامه داد: باید تلاش ها در حوزه WSIS دوسویه باشد تا علاوه بر مشارکت در تدوین برنامه های بین المللی، از برنامه ها و دستاوردهای سازنده موجود در این اجلاس، در برنامه ریزی های کشور استفاده کنیم.

​​